Udany rewanż Znicza

W rozegranym 5.10.2014r. spotkaniu III Warszawskiej Lidze Okręgowej rocznika 2003 zespół Błękitnych Korytów przegrał na własnym boisku mecz ze Zniczem III Pruszków 1:3. Bramkę dla podopiecznych Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego zdobył Antoni Ryguła.

Mecz zaczął zespół Błękitnych, który od początku był aktywny. Już w 1 akcji spotkania po zagraniu do Karolak ta kończy akcję niecelnym strzałem. W 6 minucie pierwszy raz zaatakował zespół Znicza. Po zagraniu do Zduńskiego ten wywalczył rzut rożny. W 7 minucie po zagraniu do Bartosiewicza ten oddaje celny strzał. W 13 minucie dość nieoczekiwanie po szybkim kontrataku piłkę przejmuje Karolak, który uprzedza bramkarza i zagrywa do Ryguły, a ten umieszcza piłkę w pustej siatce. Błękitni objęli prowadzenie 1:0. Chwilę później mógł być już remis, ale szansę na to zmarnował Bartosiewicz. W 15 minucie na indywidualną akcję zdecydowała się Karolak, ale wywalczyła tylko rzut rożny. W 16 minucie z kolei po zagraniu Wolaka do Zduńskiego ten znalazł się w sytuacji sam na sam ze Świtala i przegrywa z nim pojedynek. W 23 minucie znów zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Piłka trafia pod nogi Kędziorka, który zakończył wszystko celnym strzałem. W końcówce spotkania zespół Znicza zepchnął drużynę prowadzoną przez Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego do głębokiej defensywy, ale był mocno nieskuteczny. Dopiero w 30 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego sposób na nieźle broniącego golkipera Błękitnych znalazł Zduński i po pierwszej połowie mieliśmy remis 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od szaleńczych ataków zespołu z Pruszkowa, który opanował wydarzenia na boisku i najpierw w 35 minucie po zagraniu piłki do Kędziorka ten widząc wysuniętego bramkarza zdecydował się na lob, który był skuteczny i Znicz objął prowadzenie 2:1. W 45 minucie rezultat meczu na 3:1 podwyższył Skowroński. Jak się później okazało mimo ambitnej walki korytowianie nie zdołali zdobyć bramki i ostatecznie Znicz III Pruszków pokonał Błękitnych Korytów 3:1. Następne spotkanie zespół Błękitnych rozegra na wyjeździe w sobotę 11.10.2014r. o 15:00 w Jaktorowie z tamtejszym Turem.