Bez sensacji w Cegłowie

W rozegranym 27.09.2014r. spotkaniu 9 kolejki A klasy zespół Błękitnych Korytów wygrał w Cegłowie z Sokołem Budki Piaseckie 6:2. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Patryk Gołyński 2, Leszek Grzegorek 2 i Damian Kowalski 2

Mecz zaczął zespół gospodarzy, ale to goście od początku byli aktywni. Już w 4 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Chełstowski, po której wywalczył rzut rożny. W 8 minucie z kolei po zagraniu Jagiełło Gołyński otwiera wynik meczu strzałem w krótki róg i Błękitni prowadzili 1:0. Chwile później odpowiedź Sokoła była bliska ale w ostatnim momencie po Komosa nie zrozumiał się z Bigajem. W 14 minucie wreszcie piłkarze z Budek Piaseckich przeprowadzili akcję, którą celnym strzałem zakończył Komosa. W 15 minucie wydawało się, że wyrównująca bramka musi paść. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne w sytuacji 4 na 1 piłka spada na głowę Rafała Fijołka, który uderzył prosto w ręce bramkarza. W 18 minucie miała miejsce odpowiedź drużyny z Korytowa, po której strzał oddał Brudko i podopieczni Adama Skonecznego wywalczyli rzut rożny. Po rożnym Jagiełło niecelnym strzałem głową popisał się Soból. W 20 minucie wydawało się, że druga bramka dla przyjezdnych jest nieunikniona, ale nic bardziej mylnego. Po zagraniu Jagiełło do Kowalskiego ten wszedł z piłką w pole karne, wyłożył ją na 5-ty metr do Ciesielskiego, a ten uderza tak, że piłka odbiła się od poprzeczki. W 25 minucie tylko dzięki przytomnej interwencji ostatniego stopera Sobóla Błękitni zawdzięczali to, że nadbiegający Bigaj nie doszedł do sytuacji strzeleckiej. W 29 minucie z kolei po zagraniu Ciesielskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Gołyński, który zdecydował się na lekką podcinkę, po której miejscowych uratował słupek. W 30 minucie po dośrodkowaniu Jagiełło z rzutu rożnego piłka odbija się od klatki piersiowej Gołyńskiego i trafia pod nogi Grzegorka, a ten bez respektu dla rywala wykorzystuje okazję i Błękitni prowadzili już 2:0. W 35 minucie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Robert Bajurski. W 37 minucie celnie z wolnego na bramkę Sokoła uderzał Jagiełło, a chwilę później po rożnym Bryńskiego niecelnym strzałem głową popisał się Rafał Fijołek. W 42 minucie z kolei po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Chojnackiego znów celnie głową uderzył Rafał Fijołek. W 44 minucie z kolei po kolejnym rzucie rożnym w wykonaniu gości z Korytowa i wybiciu obrońców piłka trafia pod nogi Grzegorka, który strzałem w samo okienko zdejmuje pajęczynę z bramki i podwyższa wynik na 3:0. Rezultat pierwszej połowy zostaje ustalony w 45 minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Gołyński i widząc lepiej ustawionego Kowalskiego wykłada mu piłkę, a ten dopełnia formalność i po pierwszej połowie Błękitni prowadzili w Cegłowie z Sokołem Budki Piaseckie 4:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Roberta Bajurskiego, którzy w 50 minucie po zagraniu Rafała Fijołka i strzale Rafała Bajurskiego pokonali bramkarza gości. Błękitni prowadzili 4:1. Jednakże cztery minuty później, w 54 minucie po szybkim kontrataku Gołyński znów zagrywa do Kowalskiego, który po minięciu bramkarza umieszcza piłkę w pustej bramce i podwyższa rezultat meczu na 5:1. W 57 minucie z kolei po długim zagraniu Swandzikowskiego w kierunku Gołyńskiego ten najpierw trafia w nogi obrońcy, a przy powtórce nie daje już szans golkiperowi z Budek Piaseckich i zrobiło się 6:1 dla Błękitnych. Im bliżej końca tym drużyna z Korytowa była coraz bardziej zdekoncentrowana i grała niedokładnie. Zespół Sokoła nie mając nic do stracenia zaczął grać ambitnie i najpierw w 71 minucie wywalczył rzut karny, którego zmarnował Rafał Bajurski. W 75 minucie po zagraniu w pole karne do Komosy ten jak się później okazało ustalił wynik meczu i ostatecznie Błękitni Korytów pokonali w Cegłowie drużynę Sokoła Budki Piaseckie 6:2. Następne spotkanie podopieczni Adama Skonecznego rozegrają w niedzielę 5.10.2014r. o 15:00 w Korytowie z Promykiem Nowa Sucha.