Błękitni rozbili Chlebnię

W rozegranym 24.09.2014r. spotkaniu 8 kolejki piłkarskiej A klasy zespół Błękitnych Korytów pokonał dotychczasowego lidera rozgrywek LKS II Chlebnię 4:0 i tym samym awansował na drugie miejsce w tabeli. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Patryk Gołyński 2, Leszek Grzegorek i Bartosz Gontarz

Mecz zaczął zespół gości, który od początku stosował atak pozycyjny. Pierwsza akcję piłkarze Chlebnii przeprowadzili w 7 minucie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Kierzkowskiego dla gospodarzy skończyło się na strachu, bo nikt nie zamknął akcji. Chwilę później pierwszy raz zaatakowali Błękitni, których akcję celnym strzałem z dystansu zakończył Jagiełło. W 17 minucie po dośrodkowaniu piłki pole karne powstało zamieszanie, które wykorzystuje Grzegorek, który wpakował piłkę do pustej bramki i podopieczni Adama Skonecznego prowadzili 1:0. W 19 minucie piłkę na skrzydło dostał Bartłomiej Przygoda, którego dośrodkowanie wyłapał Mogielski, a po szybkim kontrataku i zagraniu Jagiełło niecelnie z dystansu uderzył Ciesielski. W 23 minucie z kolei Brudko zagrywa do Sobóla ten po wejściu w pole karne uderza, a bramkarz broni na raty uprzedzając czyhającego na dobitkę Gołyńskiego. W 26 minucie niewiele brakowało by Michał Michałowski zdobył bramkę jego dośrodkowanie wybił jednak skutecznie golkiper z Korytowa. W 28 minucie w końcu drużyna prowadzona przez Dariusza Świderskiego przeprowadziła groźną akcję, po których oddała dwa celne strzały. Najpierw strzał Fornalika odbił bramkarz, a chwilę później pewnie złapał uderzenie Borynia. W 32 minucie z rzutu wolnego groźny strzał oddał Zdulski, ale Mogielski obronił ten strzał nogami. W 43 minucie po zagraniu na skrzydło do Sobóla, ten odgrywa na szesnastkę do Jagiełło a ten uderzył niecelnie. W 45 minucie z kolei Fornalik zagrał do Michała Michałowskiego, który chciał wymusić odgwizdanie rzutu karnego, ale sędzia kazał grać dalej. Ostatecznie po pierwszej połowie Błękitni prowadzili 1:0.

Od początku drugiej połowy piłkarze dotychczasowego lidera próbowali szybko wyrównać. W 47 minucie prostopadłe podanie otrzymał Boryń, który w ostatniej chwili został zatrzymany przez Kołosowskiego. W odpowiedzi w 52 minucie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jagiełło. W 60 minucie Gołyński zagrał do Kowalskiego, a ten uderzył obok bramki. Chwilę później celnie w kierunku bramki uderzył Fornalik, który wywalczył rzut rożny. W 62 minucie z kolei Brudko zagrał prostopadle do Gołyńskiego, a ten podwyższył rezultat meczu i Błękitni prowadzili 2:0.

W 69 minucie przyjezdni w końcu groźnie zaatakowali. Piłkę otrzymał Zwierzchowski, którego strzał broni Mogielski, ale powstało zamieszanie w polu karnym, które kończy się zatrzymaniem piłki ręką przez jednego z napastników Chlebnii i odgwizdaniem rzutu wolnego dla korytowian. W 74 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne w wykonaniu Gołyńskiego tam celny strzał oddaje Kowalski, jednak piłka odbita przez bramkarza trafia pod nogi Brudko, który uderza w kierunku bramki, a tam w decydującym momencie próbujących wybić piłkę obrońców uprzedza Gołyński, który zdobywa trzecią bramkę. Rezultat spotkania zostaje ustalony w 87 minucie, kiedy to prostopadłe podanie od Grzegorka wykorzystał Gontarz i ostatecznie Błękitni Korytów pokonali dotychczasowego lidera z Chlebnii 4:0 samemu awansując na fotel wicelidera tabeli. Nowym przodownikiem tabeli została drużyna Piasta Feliksów, która ma punkt przewagi nad beniaminkiem z Korytowa. Następne spotkanie podopieczni Adama Skonecznego rozegrają w sobotę 27.09.2014r. o 16:00 w Cegłowie. Rywalem będzie dobrze znany z poprzedniego sezonu zespół Sokoła Budki Piaseckie.

Mogielski, Kołosowski, Olas, Grzegorek, Ciesielski(75’Chełstowski), Jagiełło, Brudko, Odolczyk, Soból(77’Swandzikowski), Kowalski(75’Fronczak), Gołyński(82’Gontarz)