Derby dla Błękitnych

W rozegranym 21.09.2014r. spotkaniu 7 kolejki A klasy zespół Błękitnych Korytów pokonał we Mszczonowie w derbowym pojedynku rezerwy IV-ligowej Mszczonowianki 3:0. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Patryk Gołyński 2 i Damian Kowalski

Mecz zaczął zespół Mszczonowianki, ale to goście z Korytowa od początku zaatakowali. Już w 2 minucie prostopadła piłka została skierowana do Odolczyka, który jednak został uprzedzony przez Czarneckiego. Mszczonowianie zaatakowali w 3 minucie. Szcześniak dograł w pole karne i wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego po uderzeniu Kustosza, ale arbiter tego nie widział i kazał grać dalej. W 6 minucie z kolei po dośrodkowaniu piłki w pole karne w wykonaniu Zabłockiego celnym strzałem popisał się zamykający całą akcję Zabłocki. W 10 minucie podopieczni Adama Skonecznego wywalczyli rzut wolny, który nieudanym uderzeniem wykończył Jagiełło. W 11 minucie Żygadło zagrał prostopadłą piłkę do Błaszczaka, który został uprzedzony przez Filipka. W 12 minucie znów pretensje do arbitra prowadzącego mecz mieli podopieczni Adama Czarneckiego. Tym razem piłkę uderzył Zabłocki, a tam zdaniem mszczonowian znów ręką zagrał jeden z obrońców, ale gwizdek arbitra milczał. Chwilę później Gołyński zagrał prostopadle do Kowalskiego, a ten w ostatnim momencie źle sobie przyjął piłkę. W 18 minucie po zagraniu do Gołyńskiego ten akcję drużyny beniaminka ligi zakończył niecelnym strzałem. W 27 minucie przed szansą na otworzenie wyniku stanął Błaszczak, który uderzył nieskutecznie. Błękitni przycisnęli przyjezdnych w końcówce. Gdy wydawało się jednak, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem to w 43 minucie po szybkim kontrataku Odolczyk zagrał do Brudko, ten do Gołyńskiego, a ten prostopadle do Kowalskiego, który nie zmarnował okazji i po strzale w krótki róg zdobył przysłowiową bramkę do szatni. Do przerwy Błękitni prowadzili we Mszczonowie 1:0.

W drugiej połowie jako pierwsi zaatakowali miejscowi. W 48 minucie po prostopadłym podaniu do Błaszczaka ten zakończył wszystko celnym strzałem. W 51 minucie swoją szansę na podwyższenie wyniku mieli goście. Gołyński zagrał w pole karne, a tam Odolczyk uderzył obok bramki. W 53 minucie po zagraniu Chełstowskiego do Gołyńskiego ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Czarneckim, z którym przegrał pojedynek. Z kolei w 56 minucie po zagraniu Jagiełło w tej samej sytuacji znalazł się Odolczyk, który także okazał się gorszy od byłego bramkarza Żyrardowianki. W 59 minucie piłkę z rzutu wolnego w ręce bramkarza skierował Kustosz. W 62 minucie Błaszczak zagrał do Żygadło, a ten wywalczył rzut rożny. W 64 minucie niecelnie z wolnego uderzył Kustosz. W 65 minucie po zagraniu Łojszczyka oko w oko z Czarneckim stanął Gołyński, który uderzył, ale golkiper gospodarzy znów nie dał się pokonać. Tym razem obronił instynktownie nogą. W 67 minucie Brudko zagrywa na skrzydło do Łojszczyka ten wpadł w pole karne, a następnie wyłożył Gołyńskiemu, który dopełnił formalności i Błękitni prowadzili 2:0. W 68 minucie podopieczni Adama Czarneckiego mogli szybko zdobyć bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu Szcześniaka celnym strzałem głową popisał się zamykający całą akcję Błaszczak. W 75 minucie z kolei po zagraniu Jagiełło Gołyński wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i po uderzeniu piłka odbiła się od słupka i wpada do bramki. Rezultat spotkania mógł podwyższyć jeszcze w 88 minucie Łojszczyk, ale po lekkiej podcince obok bramkarza futbolówka zatrzymała się na słupku. Ostatecznie Błękitni Korytów pokonują we Mszczonowie rezerwy IV-ligowej Mszczonowianki 3:0 i dzięki splotowi innych wyników ponownie awansowali na trzecie miejsce w tabeli tracąc punkt do prowadzącego duetu z Chlebnii i Feliksowa. Następne spotkanie podopieczni Adama Skonecznego rozegrają w środę 24.09.2014r. o 16:30 i podejmą lidera LKS II Chlebnia.