Małe derby na remis

W rozegranym 20.09.2014r. spotkaniu 4 kolejki III Warszawskiej Ligi Okręgowej zespół Błękitnych Korytów zremisował w Wiskitkach z AP OSiR II Żyrardów 1:1. Bramkę dla podopiecznych Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego zdobyła Patrycja Karolak.

Mecz zaczął zespół AP OSiR-u, którzy już w 1 minucie meczu przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Detka zagrał do Woźniakowskiego, a ten wywalczył rzut rożny. W 2 minucie odpowiedzieli goście. Karolak zagrała do Ryguły, a ten wywalczył rzut rożny. W 3 minucie po rożnym Drązikowskiego zamieszanie w polu karnym wykorzystała Karolak i Błękitni prowadzili 1:0. W 4 minucie Rowiński zagrał do Majchrzaka a ten uderzył obok bramki. W 7 minucie z kolei na indywidualną akcję zdecydował się Pokorski, a w ostatniej chwili został powstrzymany. W 9 minucie po szybkim kontrataku niecelnym strzałem popisał się Pokorski. W 12 minucie podopieczni Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego zdobyli drugiego gola, ale sędzia go nie uznał, ponieważ strzelec gola Pelc był na spalonym. W 13 minucie po rożnym Pokorskiego piłkę głową strącił Łukasiak, a ta odbiła się od Puchalskiego i wpadła do bramki. W 16 minucie po zagraniu Rychlewskiego blisko zdobycia gola był Ryguła. Chwilę później ze zdobycia drugiej bramki zbyt wcześnie ucieszyli się podopieczni Pawła Małeckiego i Daniela Kuźmińskiego, ponieważ ich zawodnik Jurkiewicz został złapany na pozycji spalonej. W 19 minucie kolejny raz groźnie zaatakowali żyrardowianie, których akcję celnym strzałem zakończył Przybylski I. Im bliżej końca pierwszej połowy tym bliżsi zdobycia gola byli korytowianie, ale zabrakło im szczęścia. Do przerwy zatem 1:1.

Po przerwie początek mógł należeć do gości. Już w 35 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Świdlicki, który dograł w pole karne, a tam nie trafili w piłki zamykający akcję Majchrzak i Szewczyk i miejscowym się upiekło. W odpowiedzi w 39 minucie niecelnym strzał oddał Feltynowski. W 50 minucie po rożnym Drązikowskiego bliski zdobycia gola był Majchrzak. W 53 minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Feltynowski, a w polu karnym golkipera próbował zmylić Jurkiewicz, ale ostatecznie kończy się na rzucie rożnym. W 56 minucie piłkę meczową miał Rowiński, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem zmarnował sytuację uderzając prosto w niego. Ostatecznie mecz kończy się remisem 1:1. Za tydzień zespół Błękitnych Korytów zagra ostatnie spotkanie rundy pierwszej części rozgrywek. Na swoim boisku podejmie nie znaną dotychczas drużynę Czerwonych Smoków z Brwinowa. Początek meczu w niedzielę 28.09.2014r. o 14:30.