Zmagania w pucharze dobiegły końca

W rozegranym 17.09.2014r. spotkaniu III Rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu warszawskim zespół Błękitnych Korytów przegrał z beniaminkiem Ligi Okręgowej z Brwinowa 2:6 i odpadł z dalszej rywalizacji. Obie bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobył Grzegorz Łojszczyk

Mecz zaczął zespół gości, który od samego początku narzucił swoje warunki gry. Już w 6 minucie prostopadłe podanie otrzymał Sałek, który w ostatniej chwili zostaje uprzedzony przez obrońców. W 9 minucie z kolei przed szansą zdobycia bramki stanął Abyszkin, ale uderzył prosto w dobrze ustawionego Filipka. W 11 minucie prostopadłą piłkę do nogi otrzymał Kurowicki, który w ostatniej chwili zostaje powstrzymany, ale po błędzie w ustawieniu obrońców i bramkarza otwiera wynik meczu i Naprzód prowadził 1:0. W 17 minucie z kolei po zagraniu Abyszkina Kurowicki podwyższa rezultat meczu i podopieczni Zbigniewa Kakietka prowadzili już 2:0. Błękitni starali się zagrażać a pierwsza próba miała miejsce w 30 minucie. Ciesielski posłał długą piłkę w kierunku Kiełba, który został uprzedzony przez bramkarza gości z Brwinowa. W 34 minucie z kolei długie zagranie od bramkarza otrzymał Abyszkin, który zmarnował sytuację sam na sam z Filipkiem. W 38 minucie z kolei po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Sałka było już 3:0 po strzale głową w wykonaniu Hilchera. W 43 minucie Hilcher zagrywa do Abyszkina, a ten do Kurowickiego, który dopełnił formalności i do przerwy Naprzód Brwinów prowadził w Korytowie 4:0.

Po przerwie podopieczni Adama Skonecznego zaczęli grać aktywniej i już w 52 minucie przeprowadzili pierwszą akcję w meczu, którą niecelnym strzałem zakończył Redestowicz. W 54 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Gontarz, który zamiast strzelać odgrywa na skrzydło do Redestowicza. Ten dogrywa w pole karne, a tam nieczysto w piłkę trafia zamykający całą akcję Odolczyk. W 62 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Łojszczyk. W 67 minucie miała miejsce pierwsza akcja beniaminka Ligi Okręgowej. Łućko zagrał do Maleszewskiego ten wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w polu karnym nieprzepisowo powstrzymany został Abyszkin i przyjezdni wywalczyli rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał Sałek, ale dobitka Kurowickiego była już skuteczna i Naprzód Brwinów prowadził 5:0. W 77 minucie po zagraniu Białobrzeskiego Kurowicki po raz czwarty pokonuje bramkarza z Korytowa i goście prowadzili już 6:0. Podopieczni Adama Skonecznego nie rezygnowali i zaczęli walczyć już tylko o honor. Ten udało się odzyskać dzięki zdobyciu dwóch goli. Napierw w 81 minucie po zagraniu Swandzikowskiego sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Łojszczyk, a w 83 minucie ten sam piłkarz pokonuje golkipera Naprzodu po zagraniu Fronczaka. Ostatecznie Naprzód Brwinów pokonał Błękitnych Korytów 6:2 i to on zagra w następnej IV Rundzie Pucharu Polski. Błękitni natomiast mogą skupić się już tylko i wyłącznie na lidze. Następne spotkanie piłkarze beniaminka A klasy rozegrają w niedzielę 21.09.2014r. o 15:00 we Mszczonowie z rezerwami IV-ligowej Mszczonowianki.