Błękitni wygrali i są liderem

W rozegranym 5.10.2014r. spotkaniu 10 kolejki piłkarskiej A klasy zespół Błękitnych Korytów pokonał na własnym boisku zespół Promyka Nowa Sucha 2:0 i został nowym liderem rozgrywek. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobył Patryk Gołyński

Mecz zaczął zespół Promyka, który od początku chciał narzucić swoje warunki gry. Już w 3 minucie piłkę na pole karne dorzucał Maciak, a tam celny strzał w kierunku bramki oddał Marcinkowski. Błękitni pierwszy raz zaatakowali w 5 minucie kiedy to Chełstowski zagrał w pole karne, a tam będący Kowalski nie oddał strzału tylko odegrał do Gołyńskiego, który przy próbie strzału faulował rywala. W 7 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne w wykonaniu Sabalskiego nikt nie przeciął lotu piłki i wszystko dla Błękitnych kończy się na strachu. W 8 minucie Gołyński zagrywa piłkę w pole karne, a tam zamykającemu całą akcję Brudko zeszła piłka i końcem buta trącił piłkę, którą pewnie złapał bramkarz Promyka. W 12 minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Chałubek. W 15 minucie Gołyński zagrał do Ciesielskiego, który zamiast oddać strzał zagrał zbyt mocno do będącego w polu karnym Chełstowskiego. W 23 minucie to goście powinni wyjść na prowadzenie. Nieporozumienie obrońców gospodarzy wykorzystał Gajda, który w ostatniej chwili zostaje powstrzymany przez Kołosowskiego. W 25 minucie z kolei piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zostaje wybita przez obrońców przyjezdnych. Trafia pod nogi Olasa, który próbując dośrodkować w pole karne tak kopnął, że wszyscy myśleli wraz z bramkarzem, że powędruje daleko ponad bramką. Nic bardziej mylnego. Piłka z każdym metrem obniżała swoją parabolę i odbiła się od poprzeczki, a następnie trafiła pod nogi Gołyńskiego, a ten nie zmarnował prezentu od losu i otworzył wynik meczu. Błękitni prowadzili 1:0. W 29 minucie z kolei po bardzo efektownej akcji podopieczni Adama Skonecznego prowadzili już 2:0. Brudko zagrał do Ciesielskiego, a ten wyłożył piłkę do Gołyńskiego, który nie dał szans bramkarzowi Promyka. W 37 minucie grę długim wykopem wznowił Mogielski. Piłka trafia pod nogi Brudko, który zagrał prostopadle do Odolczyka, a ten uderzył ponad bramką. W 41 minucie Maciak zagrał do Gajdy, a ten za mocno sobie piłkę wypuścił. W 45 minucie z kolei po rożnym Odolczyka celnym strzałem głową popisał się Soból. Do przerwy Błękitni Korytów prowadzili z Promykiem Nowa Sucha 2:0.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli gospodarze. Już w 47 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Olasa ta trafia pod nogi Kowalskiego, który wywalczył rzut rożny. W 51 minucie po zagraniu Gołyńskiego umiejętności bramkarskie bramkarza gości sprawdził Ciesielski. W 58 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Olas. W 61 minucie pierwszy raz groźnie zaatakował zespół Promyka. Po prostopadłym zagraniu do Chałubka ten uderzył niecelnie. W 68 minucie miała miejsce najlepsza okazja dla zespołu przyjezdnego aby zdobyć bramkę. Piłkę na pole karne dośrodkował Marcinkowski, a tam celnym strzałem głową popisał się Zienkiewicz. W 71 minucie po dośrodkowaniu Chełstowskiego celny strzał głową oddał Gołyński. W końcówce spotkania zespół prowadzony przez Adama Skonecznego mógł zdobyć jeszcze dwie bramki. W 81 minucie Łojszczyk zagrywa do Gontarza, a ten do Zawiślańskiego, który po wejściu z piłką w pole karne i położeniu bramkarza uderzył prosto w niego, a w 88 minucie po zagraniu Odolczyka do Gołyńskiego ten wykłada piłkę do Zawiślańskiego, który spóźnił się o jedno tempo i goście mogli odetchnąć z ulgą, że nie stracili kolejnego gola. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Błękitnych Korytów 2:0, którzy dzięki tej i wygranej i sobotniej wpadce dotychczasowego lidera Piasta Feliksów zajmują jego miejsce i są nowym liderem rozgrywek. Następne spotkanie podopieczni Adama Skonecznego rozegrają w niedzielę 12.10.2014r. w Błoniu o 15:30 z tamtejszą Błonianką II Błonie.

Mogielski, Olas, Kołosowski, Soból-żółta, Grzegorek-żółta, Ciesielski(77’Zawiślański), Kowalski(69’Gontarz), Brudko, Odolczyk(89’Michałowski), Chełstowski(77’Łojszczyk), Gołyński