Nareszcie wygrana

W rozegranym w środę 29.05.2015r. w spotkaniu 26 kolejki A klasy zespół Błękitnych Korytów pokonał Błoniankę II Błonie 2:1. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli Łukasz Chełstowski i Adrian Kiełb

Mecz zaczął zespół Błonianki, który od początku zmusił Błękitnych do gry atakiem pozycyjnym a samemu ustawił się na obronę wyniku i kontry. Na pierwszą akcję trzeba było czekać do 7 minuty, kiedy to po zagraniu Brudko strzał Chełstowskiego został zablokowany i Błękitni wywalczyli rzut rożny. W 9 minucie w odpowiedzi po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego niecelnym strzałem głową popisał się Gajewski. W 12 minucie Brudko zagrał do Zawiślańskiego ten z kolei do Chełstowskiego, który otworzył wynik spotkania i Błękitni prowadzili 1:0. W 15 minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Brudko. W 16 minucie z kolei po zagraniu Smolińskiego gospodarze zablokowali strzał Bonarskiego. W 18 minucie po prostopadłym podaniu do Gajewskiego ten znalazł się oko w oko z Filipkiem, którego minął a następnie skiksował, a przy próbie dobitki Filipek uprzedził Smolińskiego. Kilkadziesiąt sekund później piłkę na pole karne dograł Duda, ale nikt tej akcji nie zamknął. W 23 minucie po długim wyrzucie piłki z autu w wykonaniu Olasa próbujący dojść do podania Zawiślański spóźnił się o jedno tempo i nie zdołał opanować piłki. W 24 minucie po zagraniu Zawiślańskiego w kierunku Brudko ten został uprzedzony przez bramkarza gości. W 25 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Olas, a po szybko wyprowadzonym kontrataku Bonarski wywalczył rzut rożny. W 28 minucie niecelnym strzałem z dystansu popisał się Bonarski. W 29 minucie dwa celne strzały w kierunku bramki oddał Łojszczyk. W 32 minucie zawahanie obrońców z Korytowa wykorzystał Bonarski, który odegrał do Smolińskiego a ten zamiast strzelać poszukał Potępskiego, który uderzył nad bramką. W 37 minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Smoliński. W 45 minucie Brudko zagrał do Zawiślańskiego, który uderzył nieczysto, a próbujący dobić Gontarz uderzył tak, że jego strzał został zablokowany. Do przerwy Błękitni prowadzili z Błonianką 1:0

Drugą połowę mogli dobrze zacząć goście. Już w 50 minucie Bonarski zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Wasiaka, który jednak nie zdołał jej przejąć. W 52 minucie po wolnym Brudko niecelnym strzałem głową popisał się Łojszczyk. W 53 minucie po prostopadłym zagraniu do Chełstowskiego ten uderzył nieskutecznie, bo piłka odbiła się od obrońcy. W 58 minucie dość nieoczekiwania na indywidualną akcję zdecydował się Smoliński, który ośmieszył linię defensywną Błękitnych i płaskim strzałem w długi róg doprowadził do remisu 1:1. Od tego momentu Błękitni ruszyli do ataku, bo wiedzieli, że remis ich nie urządza. W 60 minucie Kacprzak zdołał uprzedzić próbującego przejąć piłkę Gontarza. W 67 minucie natomiast Lachocki zagrał do Kiełba ten minął bramkarza i pewnym strzałem umieścił piłkę w pustej bramce i Błękitni odzyskali prowadzenie. Tym razem prowadzili 2:1. W 68 minucie celnym strzałem z wolnego popisał się Mędygrał. W 69 minucie Bonarski zagrał do Smolińskiego ten został zastawiony przez Kowalskiego, a piłka w końcu znalazła się w rękach Filipka. W 72 minucie z kolei celny strzał w kierunku bramki oddał Wojtasik. W 75 minucie Chełstowski zagrał w pole karne a tam bramkarz Błonianki uprzedził czyhającego na zamknięcie akcji Brudko. W 76 minucie niecelnym strzałem popisał się Pobiedziński. Im bliżej końca spotkania tym oba zespoły szukały okazji do zmiany wyniku. Najbliższej byli Błękitni w 85 minucie, kiedy to piłkę do bramki po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Obłąkowskiego nie potrafili skierować Olas i Łojszczyk, a rywale byli bliscy w 93 minucie, kiedy to po wolnym Gajewskiego nieznacznie pomylił się Smoliński. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Błękitnych 2:1. Następne spotkanie podopieczni Adama Skonecznego rozegrają w sobotę 30.05.2015r. o 17:00 w Passie z tamtejszą Passovią.

Filipek, Odolczyk, Olas, Kowalski, Soból-żółta, Brudko, Chełstowski-żółta(77’Obłąkowski), Michałowski(66’Lachocki), Łojszczyk, Zawiślański(45’Wójcik), Gontarz(66’Kiełb)