Piastów znów lepszy

W rozegranym w niedzielę 24.05.2015r. w spotkaniu 6 kolejki III ligi Okręgu Warszawa U-12 zespół Błękitnych Korytów przegrał z Piastem Piastów 2:5. Bramkę dla drużyny prowadzonej przez Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego zdobył Maksymilian Bielecki a drugą sprezentowali rywale.

Mecz zaczął zespół gości, ale Błękitni rozpoczęli bardzo dobrze to spotkanie. Już w 2 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Drązikowskiego niefortunnie głową piłkę do własnej bramki skierował Grabusiński i w Korytowie zapachniało sensacją, ponieważ gospodarze prowadzili 1:0.Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Już w 6 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym piłkę otrzymał Jan Święcicki, który zagrał piłkę w pole karne, a tam Seliga odegrał do niepilnowanego Morela, który otworzył wynik spotkania i w Korytowie mieliśmy remis 1:1. W 8 minucie po zagraniu piłki do Jana Święcickiego ten zakończył wszystko celnym strzałem. W 9 minucie w odpowiedzi celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Drązikowski. W 11 minucie z kolei po zagraniu piłki w kierunku Seligi ten uderzył obok bramki. W 14 minucie po prostopadłym zagraniu Chomiuka w sytuacji sam na sam z Rygułą znalazł się Seliga, który najpierw przegrywa z nim pojedynek, ale przy dobitce był już skuteczny i goście objęli prowadzenie 2:1. W 19 minucie po prostopadłym podaniu do Skiby ten uderza obok bramki. W 21 minucie piłkę prosto pod nogi Grabusińskiego zagrał golkiper Błękitnych, jednak zawodnik z Piastowa zmarnował okazję. W 23 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym Morel zagrał w pole karne, a tam nieupilnowany Zysk podwyższa na 3:1. W 24 minucie po zagraniu Morela do Skiby ten zdecydował się na strzał, po którym gospodarzy uratowała poprzeczka. W 28 minucie na indywidualną akcje zdecydował się Pelc, który zagrał w pole karne, a tam ambitnie walczący o piłkę Bielecki zaskoczył wszystkich strzałem z zerowego kąta i zdobył drugą bramkę. Jak się później okazało wynikiem 3:2 dla Piasta zakończyła się pierwsza połowa.

Już w drugiej połowie na samym jej początku goście mogli podwyższyć wynik, ale pojedynek z bramkarzem przegrał Grabusiński. W 32 minucie w odpowiedzi celny strzał w kierunku bramki oddał Drązikowski. W 38 minucie Seliga zagrał do Morela, a ten uderzył obok bramki. W 40 minucie po źle wykonanym rzucie wolnym w wykonaniu Drązikowskiego poszła szybka kontra gości, którą zmarnował Seliga. W 43 minucie kolejną okazję na zdobycie bramki miał Seliga i znów ją zmarnował, a w 44 minucie w sukurs bramkarzowi po strzale Seligi przyszła poprzeczka. W 49 minucie na indywidualną akcję zdecydowała się Karolak, która czym bliżej bramki tym coraz więcej sił traciła i ostatecznie w sytuacji sam na sam z bramkarzem podała mu piłkę prosto do rąk. W 52 minucie drużyna Piasta w końcu przełamała niemoc. Po zagraniu piłki Jana Święcickiego do Skiby ten podwyższa na 4:2, a w 54 minucie ten sam duet podwyższa wynik na 5:2. Ponownie strzelcem bramki był Skiba. Im bliżej końca meczu tym goście mogli zdobyć jeszcze kilka bramek, ale byli mocno nieskuteczni i ostatecznie Błękitni Korytów przegrali z Piastem Piastów 2:5. Za tydzień drużyna prowadzona przez Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego podejmie na swoim boisku drużynę Zaborowianki. Mecz odbędzie się w sobotę 30.05.2015r. o 12:00.