Wymarzony debiut młodzików

W rozegranym 30.08.2014r. spotkaniu inaugurującym rozgrywki młodzieżowe III ligi okręgowej rocznika 2003 zespół Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego wygrał w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem III Pruszków 4:2. Bramki dla Błękitnych zdobyli: Jakub Rowiński 2, Jakub Świdlicki i Antoni Ryguła

Mecz zaczął zespół Znicza, który już w 2 minucie po indywidualnej akcji Bartosiewicza pierwszy raz zagroził bramce Błękitnych. Goście z kolei pierwszy raz spróbowali zaatakować w 4 minucie, kiedy to w ostatniej chwili została zatrzymana indywidualna akcja Świdlickiego. W 6 minucie piłkarze Znicza kończą akcję celnym strzałem w wykonaniu Bartosiewicza. W 9 minucie pruszkowianie powinni prowadzić 1:0 ale sytuację sam na sam ze Świtalą zmarnował Janik. W 10 minucie celne strzały oddają Kędziorek, a chwilę później również Szymanowski. W 13 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego znów szczęście sprzyja przyjezdnym, który korzystają na braku szczęścia przy strzałach Wasila i Kędziorka. Dość nieoczekiwanie dla przebiegu meczu podopieczni Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego skontrowali będących w ofensywie piłkarzy Znicza. Majchrzak zagrywa do Świdlickiego a ten otwiera wynik spotkania. Błękitni prowadzili 1:0. W 21 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Ryguły piłka spada pod nogi Rowińskiego, który podwyższa rezultat meczu na 2:0. W 26 minucie z kolei błąd po zagraniu Ryguły popełnia golkiper Znicza. Wykorzystuje go Rowiński, który umieszcza piłkę w pustej siatce. Goście prowadzili już 3:0, a mogli wyżej, gdyby lepiej celownik ustawiła jedyna dziewczyna grająca w zespole Karolak, która w 30 minucie zakończyła wszystko strzałem w boczną siatkę. Do przerwy w Pruszkowie nieoczekiwanie Błękitni prowadzili ze Zniczem III Pruszków 3:0.

Po przerwie od początku próbowali gospodarze jednak już w 38 minucie po prostopadłym zagraniu Karolak Ryguła podwyższa wynik na 4:0 dla podopiecznych Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego. Im bliżej końca spotkania tym korytowianie cofnęli się do obrony i bronili korzystnego wyniku. Gospodarze tymczasem z każdą chwilą szukali okazji na odrobienie strat. Dopiero w końcówce udało im się zmniejszyć straty, ale tylko do połowy. Najpierw w 55 minucie bramkę zdobył Baranowski, a w 59 minucie rezultat spotkania ustalił Wasil. Ostatecznie Błękitni Korytów w swoim premierowym występie w rozgrywkach ligowych pokonali dość nieoczekiwanie, ale zasłużenie drużynę zdecydowanego faworyta tuż przed spotkaniem Znicza III Pruszków na jego terenie 4:2. Następne spotkanie młoda drużyna Błękitnych z rocznika 2003 rozegra w Korytowie z Turem Jaktorów. Mecz odbędzie się w niedzielę 7 września o 15:30.