Kolejna wygrana na koncie

W rozegranym 31.08.2014r. spotkaniu 4 kolejki piłkarskiej A klasy zespół Błękitnych Korytów pokonał w Zielonkach UKS GOSiR Stare Babice 4:1 i awansował na fotel vicelidera tabeli. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Patryk Gołyński 3 i Dobiesław Brudko

Zanim mecz się rozpoczął to pamięć zmarłego śmiercią tragiczną byłego prezesa UKS Borzęcin – obecnie -UKS GOSiR Stare Babice – Stanisława Szczepańskiego uczczono minutą ciszy. Po niej obie drużyny przystąpiły do rywalizacji. Mecz zaczęli gospodarze, którzy w 4 minucie przeprowadzili pierwszą akcję, która kończy się nieudanym zagraniem Staniszewskiego do Ciećwierza. W 6 minucie błąd popełnia bramkarz Mogielski, który nie przewidział tego, że jego partner z zespołu nie przyjmie piłkę. Futbolówkę przejął Adamczyk, który dograł do Ciećwierza, którego strzał został zablokowany. W 7 minucie niecelnym strzałem z dystansu popisał się Adamczyk. W 12 minucie z kolei po długim wyrzucie piłki z autu niecelnym strzałem głową popisał się Leśniewski. Błękitni pierwszy raz zagrozili w `17 minucie, kiedy to niecelny strzał z rzutu wolnego oddał Jagiełło. W 23 minucie w odpowiedzi nieudaną próbę z bezpośrednio bitego rzutu rożnego wykonał Duliasz. W 25 minucie Brudko zauważył wchodzącego w pole karne Ciesielskiego, a ten w chwili zamknięcia akcji oddał strzał, który nieznacznie minął bramkę miejscowych. W 40 minucie prostopadłą piłkę otrzymał Duliasz, który zdecydował się na przelobowanie bramkarza, który został jednak zaasekurowany skutecznie przez obrońców. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem to w 45 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego głową w polu karnym do zamykającego całą akcję Gajewskiego zgrał Ciećwierz, a on na wślizgu zdobył tzw. bramkę do szatni. Do przerwy UKS GOSiR Stare Babice prowadził 1:0.

W drugiej połowie w 47 minucie pierwszą akcję przeprowadzili podopieczni Pawła Rosińskiego. Na indywidualny rajd zdecydował się Duliasz, który zakończył wszystko strzałem nad bramką. W 51 minucie z kolei odpowiedzieli podopieczni Adama Skonecznego. Z wolnego dogrywał Ciesielski. Obrońcy wybili, a dobitka Sobóla była nieskuteczna. W 52 minucie niecelny strzał oddał Staniszewski, a w 54 minucie po szybkim kontrataku Błękitni wyrównują. Brudko uruchomił Gołyńskiego, który po wejściu w pole karne doprowadził do remisu 1:1. Kolejne minuty to coraz bardziej wzrastająca przewaga gości, którym brakowało szczęścia w wykończeniu całej akcji. Limit pecha podopieczni Adama Skonecznego wyczerpali dopiero w końcówce meczu. Najpierw w 85 minucie powalczył z przeciwnikiem o piłkę Gołyński, który widząc lekko wysuniętego bramkarza zdecydował się na strzał, który zerwał pajęczynę z bramki zespołu ze Starych Babic i ucieszył zespół gości. Błękitni prowadzili 2:1. W 88 minucie ponownie prostopadłą piłkę od Brudko otrzymał Gołyński, a ten podwyższył na 3:1. W 95 minucie tym razem to Gołyński zrewanżował się partnerowi, któremu wyłożył piłkę na przysłowiowej tacy, a ten nie zmarnował okazji i ostatecznie Błękitni Korytów pokonali w Zielonkach UKS GOSiR Stare Babice 4:1. To zwycięstwo pozwoliło awansować drużynie beniaminka na fotel vicelidera tabeli. Następne spotkanie podopieczni Adama Skonecznego rozegrają w sobotę 6.09.2014r. o 13:00 w Korytowie, a rywalem będzie Piast Feliksów.