Błękitni grają dalej

W rozegranym 27.08.2014r. spotkaniu I rundy Pucharu Polski zespół Błękitnych Korytów zremisował z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki 3:3 ale okazali się lepsi po serii rzutów karnych, które wygrali 4:2 i dzięki temu awansowali do II rundy rozgrywek, w której 10.09.2014r. zmierzą się o 16:30 z grającym w Lidze Okręgowej UKS-em Łady. Bramki w tym meczu dla Błękitnych zdobyli: Tomasz Michałowski, Grzegorz Łojszczyk i Michał Ludwiak.

Mecz zaczął zespół Pogoni, który od początku zaatakował. Już w 4 minucie akcję niecelnym strzałem zakończył Nowak. W 7 minucie po rożnym Jagiełło piłka odbija się od Michałowskiego i wpada do bramki Błękitni prowadzili 1:0. W 9 minucie mogło być już 2:0 ale po zagraniu Michała Ludwiaka sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Zawiślański. Z kolei w 11 minucie po zagraniu na skrzydło do Michałowskiego ten zdecydował się na strzał, po którym piłka trafiła w słupek. W 16 minucie Gontarz zagrał ścianę z Brudko po czym zakończył wszystko celnym strzałem. W 18 minucie po rożnym Jagiełło niecelnym strzałem z dystansu popisał się Michał Ludwiak. W 20 minucie po zagraniu Brudko celny strzał oddał Michałowski. W 25 minucie dość nieoczekiwanie na indywidualną akcję zdecydował się jeszcze w poprzednim sezonie bramkarz, a teraz zawodnik z pola Chojnacki, który po wejściu w pole karne i strzale z zerowego kąta doprowadza do remisu 1:1. Od tego momentu to grodziszczanie zaczęli dyktować warunki. Błękitni liczyli na kontry. W 28 minucie po rożnym Jagiełło Brudko dograł do Ciesielskiego, a ten chybił celu. W 32 minucie z kolei po rożnym Nowaka nieudanym strzałem głową akcje podopiecznych Janusza Klimczewskiego zakończył Zawadzki. W 37 minucie niecelnie z dystansu uderzał Wojacik. W 42 minucie z kolei po zagraniu Wojacika Szczęsny wyprowadził gości na prowadzenie 2:1. Do przerwy Pogoń prowadziła 2:1.

Po przerwie mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach. Mocno padający deszcz utrudniał grę zawodnikom obu drużyn. Początek tej części gry należał do Pogoni, która w 58 minucie po rożnym Nowaka i strzale głową Chojnackiego podwyższyła prowadzenie na 3:1. Podopieczni Adama Skonecznego nie załamali się jednak tym, że przegrywają i postawili na atak. Opłaciło im się to. W 72 minucie Kiełb zagrał do Zawiślańskiego, a ten wywalczył rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Łojszczyk i Pogoń prowadziła już tylko 3:2. Im bliżej końca tym było coraz trudniej grać a także coraz bardziej nerwowo. W 88 minucie goście mogli przypieczętować awans na swoją korzyść ale po lekkiej podcince Krupy piłka minęła bramkarza Błękitnych i gdy wydawało się, że padnie gol rozstrzygający, to nagle futbolówka odbija się od słupka i wychodzi w pole. W 89 minucie dość nieoczekiwanie po zagraniu Zawiślańskiego Michał Ludwiak strzałem po długim rogu doprowadza do remisu 3:3. Jeszcze w 92 minucie beniaminek A klasy mógł to spotkanie wygrać. Piłkę z rzutu wolnego dorzucał Jagiełło a polu karnym nad poprzeczką przeniósł ją dobijający Chełstowski. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3, a o końcowym rozstrzygnięciu decydowały rzuty karne. W serii jedenastek lepsi okazali się Błękitni, którzy wygrali 4:2 i awansowali do II rundy rozgrywek, w której zmierzą się z grającą w Lidze Okręgowej drużyną UKS Łady. Mecz ten odbędzie się w środę 10.09.2014r. o 16:30 w Korytowie. Wcześniej jednak podopieczni Adama Skonecznego muszą skupić się na lidze. Najbliższy mecz Błękitni rozegrają w Zielonkach Parcelach w niedzielę 31 sierpnia o 15:00 z UKS-em GOSiR Stare Babice.

Mogielski, Kowalski(45’Łojszczyk-żółta), Ciesielski, Marcin Ludwiak, Michałowski(45’Kiełb), Jagiełło, Brudko, Odolczyk(77’Redestowicz), Zawiślański, Gontarz(45’Chełstowski), Michał Ludwiak