Remis z juniorską Żyrardowianką

W rozegranym w niedzielę 1.03.2015r. w meczu towarzyskim zespół Błękitnych Korytów zremisował z juniorską drużyną AP OSiR Żyrardów 1998/99 1:1. Bramkę dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobył Adrian Kiełb. Dla juniorów zaś trafił Maciej Nalej.

Mecz zaczął zespół gości, ale to piłkarze Błękitnych zaatakowali. Już w 1 akcji meczu Kiełb zagrywa do Jagiełło, który zakończył wszystko celnym strzałem. W 2 minucie bliski zdobycia gola po strzale głową był Kajetaniak, ale obrońca wybił na rzut rożny. W 4 minucie po dośrodkowaniu Kowalskiego niecelnym strzałem głową popisał się Jagiełło. Pierwsza akcja drużyny z Żyrardowa miała miejsce w 8 minucie, kiedy to na indywidualną akcję zdecydował się Nalej, ale w decydującym momencie został powstrzymany. W 13 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne w wykonaniu Jagiełło precyzyjnym strzałem głową Kiełb zdobywa bramkę dla Błękitnych, którzy prowadzili 1:0. W 14 minucie Soból uderzył w ręce bramkarza. W odpowiedzi w 15 minucie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Majchrzak. W 20 minucie korytowianie odpowiadają celnym strzałem z wolnego w wykonaniu Jagiełło. W 26 minucie po rożnym Jagiełło obrońcy wybili piłkę. Przejął ją Brudko, który oddał strzał odbity od jednego z obrońców i ponownie miejscowi wywalczyli rzut rożny. W 29 minucie po prostym błędzie obrońcy Słomowicza, który zagrał prosto pod nogi Naleja, mieliśmy już remis 1:1. W 30 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Dominik Marusiak i wywalczył rzut rożny. Po rożnym Majchrzaka niecelnym strzałem z dystansu popisał się Dominik Marusiak. W 33 minucie Błękitni powinni objąć prowadzenie, ale po zagraniu Jagiełło do Kajetaniaka ten zdecydował się na strzał, w krótki róg, a piłka odbiła się od słupka. W 36 minucie po dośrodkowaniu Słomowicza w pole karne celnym strzałem głową popisał się Kajetaniak. W 38 minucie Jagiełło decyduje się na strzał z rzutu wolnego. Bramkarz gości odbił go, a próbujący dobić do pustej bramki Kajetaniak uderzył nieskutecznie. W 43 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Konrad Marusiak, a w 44 minucie po zagraniu Brudko Kowalski skiksował. Do przerwy Błękitni Korytów remisowali z AP OSiR Żyrardów 1998/99 1:1.

Po przerwie aktywniejsi byli podopieczni Sebastiana Gajewskiego i Pawła Jakóbiaka, którzy już w 48 minucie po zagraniu Łukasiaka stworzyli pierwszą okazję, którą zmarnował Majchrzak. W 49 minucie odpowiedzieli podopieczni Adama Skonecznego. Piłkę z rzutu wolnego dogrywał Jagiełło. Przyjął ją Obłąkowski, który stracił równowagę, ale szybko zorientował się Odolczyk, który bez chwili wahania zdecydował się na strzał, który był nieznacznie chybiony. W 50 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Gontarz, który po wejściu w pole karne odegrał do Łojszczyka, a ten ponownie do Gontarza, który zdecydował się oddać strzał niecelny. W 62 minucie po rożnym Konrada Marusiaka celnym strzałem popisał się Dalach. W 64 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym Łojszczyk zagrał w pole karne, tam przejął piłkę Obłąkowski, który wycofał do tyłu, a niecelny strzał oddał nabiegający Brudko. W 66 minucie Brudko zagrał do Odolczyka ten zagrał do Jagiełło, który uderzył tuż nad poprzeczką. W 72 minucie te sytuacje mogły się zemścić. Po szybkim kontrataku i prostopadłej piłki do Kawczyńskiego ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył tuż obok słupka. W 78 minucie z kolei Nalej zagrał do Kawczyńskiego, a ten ponownie do Naleja, który przy próbie strzału faulował bramkarza. Im bliżej końca tym oba zespoły postawiły na atak szukając okazji do zmiany wyniku, ale ten mimo wysiłków nie zmienił się. Ostatecznie Błękitni Korytów zremisowali z Juniorami AP OSiR Żyrardów 1998/99 1:1. Za tydzień drużyna, którą prowadzi Adam Skoneczny zagra swój przedostatni sparing przed rundą wiosenną. Przeciwnikiem będzie drużyna beniaminka Ligi Okręgowej Naprzód Brwinów. Mecz odbędzie się w sobotę 7 marca o 12:00 w Korytowie.

Filipek, Kołosowski, Słomowicz, Soból, Obłąkowski, Kowalski, Odolczyk, Brudko, Jagiełło, Kiełb, Kajetaniak, Wasiak, Redestowicz, Swandzikowski Wójcik, Michałowski, Lenc, Gontarz