Błękitni gorsi od Milanu

W rozegranym 21.02.2015r. spotkaniu towarzyskim w Milanówku zespół Błękitnych Korytów przegrał z grającym w Lidze Okręgowej Milanem Milanówek 0:3

Mecz zaczął zespół gości, ale to gospodarze byli aktywni. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Wiesiona piłkę ręką w kierunku bramki zagrał Michaeli, ale sędzia to wyłapał i odgwizdał rzut wolny. W 5 minucie Błękitni wywalczyli rzut wolny. Piłkę na pole karne dogrywał Jagiełło, ale nikt piłki nie strącił i w konsekwencji ta została wybita. W 12 minucie kolejny raz groźnie zrobiło się pod bramką przyjezdnych. Po zagraniu piłki do Banaszczyka ten zdecydował się na indywidualną akcję i strzał, który został zablokowany, a chwile później celnym strzałem w kierunku bramki popisał się Moes. W 14 minucie z kolei po prostym błędzie miejscowi wyprowadzają szybki kontratak, który po zagraniu Wiesiona strzałem zakończonym zdobyciem bramki zakończył Michaeli i Milan prowadził 1:0. W odpowiedzi w 15 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jagiełło. W 21 minucie Jagiełło zagrywa prostopadłą piłkę w kierunku Gontarza, ale ten był o tempo spóźniony i nie przejął piłki. W 29 minucie po prostopadłym zagraniu Gontarza do Kajetaniaka ten chciał wymusić rzut karny, ale bez skutku. W 33 minucie po dograniu Brudko w pole karne celny strzał głową oddał Kajetaniak. W 35 minucie kolejny raz z szybkim kontratakiem wyszli zawodnicy Milanu. Po prostopadłym zagraniu do Banaszczyka ten zdecydował się na indywidualną akcję i dograniem piłki do Burzyńskiego a ten podwyższa wynik spotkania na 2:0. W końcówce pierwszej połowie podopieczni Adama Skonecznego próbowali zdobyć bramkę kontatkową. Najbliżej byli w 45 minucie, kiedy to po zagraniu Kiełba w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kajetaniak, ale uderzył zbyt słabo i ostatecznie Błękitni bramki nie zdobyli. Do przerwy Milan prowadził 2:0.

Po przerwie początek należał do zespołu z Korytowa, który lepiej zaczął operować piłką ale brakowało im spokoju i dokładności w rozgrywaniu akcji. W 57 minucie czyhający na kontry gospodarze wykorzystali zawahanie bramkarza Mogielskiego, który zbyt długo czekał z wybiciem piłki. Wykorzystał to Gudelski, który wszedł z piłką w pole karne i wywalczył rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Wiesion i Milan prowadził już 3:0. Błękitni w 61 minucie stworzyli w tej części meczu jedyną groźną okazję, kiedy to składnej akcji i prostopadłym zagraniu do Kowalskiego ten dograł do niepilnowanego Odolczyka, który uderzył nad poprzeczką. Im bliżej końca tym coraz większą przewagę mieli piłkarze Milanu, którzy razili swoją nieskutecznością i ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem tylko, albo aż 3:0. Kolejne spotkanie sparingowe drużyna Błękitnych Korytów rozegra w Korytowie w niedzielę 1 marca o 11:00 z drużyną AP OSiR Żyrardów 1998/99.