Skromne zwycięstwo z Wrzosem

Skromna wygrana z Wrzosem

W rozegranym 15.02.2015r. spotkaniu towarzyskim zespół Błękitnych Korytów pokonał grającym w B klasie piłkarzy Wrzosu Międzyborów 1:0. Bramkę dla drużyny zwycięskiej zdobył Michał Kajetaniak

Mecz zaczął zespół Wrzosu, ale to drużyna gospodarzy od początku była aktywna. Już w 2 minucie Kowalski wyłożył piłkę na strzał Gontarzowi, a ten uderzył nad bramką. W 3 minucie z kolei po stracie gości piłkę przejął Łojszczyk, który dograł do Kajetaniaka, a ten otworzył wynik spotkania i Błękitni prowadzili 1:0. W 10 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Kowalskiego celnym strzałem popisał się Gontarz. W 12 minucie Brudko wyłożył piłkę do Słomowicza, a ten uderzył obok bramki. W 15 minucie pierwszy raz zaatakowała drużyna Wrzosu. Po prostopadłym podaniu do Gwiazdy ten zakończył wszystko celnym strzałem, a chwilę później w pole karne wpadł z piłką Szymczak, ale w decydującym momencie nie zdołał opanować futbolówki. W odpowiedzi w 28 minucie Błękitni odpowiadają akcją, którą strzałem w boczną siatkę zakończył Chełstowski. W 32 minucie po dośrodkowaniu piłki w wykonaniu Łojszczyka Kajetaniak decyduje się na strzał głową, po którym piłka odbiła się od słupka. W 33 minucie błąd popełnia linia defensywna drużyny z Korytowa. Wykorzystuje to Skowroński, który w decydującym momencie oddał zbyt słaby strzał, aby pokonać Mogielskiego. Chwilę później Błękitni powinni podwyższyć prowadzenie, ale po szybkim kontrataku strzał Gontarza w ekwilibrystyczny sposób obronił bramkarz Wrzosu Kubat. W 36 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne w wykonaniu Szadkowskiego celnym strzałem głową popisał się Gwiazda. W 42 minucie z kolei po prostopadłym zagraniu Gontarza niecelnym strzałem popisał się Kajetaniak. Do przerwy Błękitni prowadzili 1:0.

Od początku drugiej połowy aktywnie próbowali grać międzyborowianie, a świadczy o tym ich pierwsza akcja, którą niecelnym strzałem zakończył Gwiazda. W 52 minucie pierwsza akcja miejscowych w tej części meczu. Po prostopadłym zagraniu do nogi celny strzał w kierunku bramki oddał Fronczak. W 55 minucie po rożnym Łojszczyka niecelnym strzałem głową popisał się Słomowicz. W 67 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Głowacki. W 73 minucie kolejną szansę na bramkę mieli miejscowi. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne w wykonaniu Kiełba bliski podwyższenia wyniku był Kajetaniak. W 74 minucie po zagraniu Skowrońskiego niecelny strzał w kierunku bramki oddał Janaszek. W 84 minucie Michałowski zagrał do Kiełba, a ten uderzył nad bramką. W 87 minucie wynik spotkania mógł zmienić jeszcze Zawiślański, ale zakończył swoją indywidualną akcją nieskutecznym uderzeniem. Ostatecznie Błękitni Korytów wygrali z Wrzosem Międzyborów 1:0. Za tydzień drużyna Błękitnych zagra w Milanówku z tamtejszym Milanem. Mecz odbędzie się w sobotę 21 lutego o 14:30.