Remis, który rozczarował

W rozegranym w 16.05.2015r. w spotkaniu 24 kolejki A klasy zespół Błękitnych Korytów zremisował z Sokołem Budki Piaseckie 1:1. Bramkę dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobył Bartosz Gontarz

Mecz zaczął zespół Sokoła, ale to drużyna Błękitnych już w 3 minucie mogła stworzyć pierwszą okazję na zdobycie bramki, gdyby po zagraniu Olasa piłkę zdołał opanować Zawiślański. W 4 minucie po wrzucie piłki z autu w wykonaniu Sobóla Zawiślański próbował wymusić rzut karny. W 5 minucie miała miejsce pierwsza akcja gości z Budek Piaseckich, w której Fijołek wywalczył rzut rożny. W 7 minucie Kiełb zagrał do Obłąkowskiego, który dograł ze skrzydła w pole karne, a tam Zawiślański mimo opanowania piłki powalczył tak, że dla przyjezdnych skończyło się na strachu, po tym jak został nabity przez rywala. W 12 minucie Obłąkowski posłał piłkę prosto w ręce bramkarza. W 18 minucie po zagraniu Michałowskiego Gontarz oddaje strzał, po którym piłka odbiła się od słupka. W 20 minucie tym razem asystę mógł zaliczyć Zawiślański, który przedłużył piłkę głową do Olasa, a ten strzałem z woleja ponownie uderzył tak, że piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole gry. W 22 minucie Brudko dogrywał piłkę z rzutu wolnego, a tam spóźnił się próbujący skontrować piłkę zamykający całą akcję Odolczyk. W 29 minucie dość nieoczekiwanie dla przebiegu meczu to piłkarze Sokoła obejmują prowadzenie. Piłkę z rzutu wolnego uderzył Wójcik, a ta odbiła się od słupka i przekroczyła linię bramkową i było 1:0 dla gości. Błękitni po stracie gola natychmiast ruszyli do odrabiania strat. W 33 minucie Zawiślański zagrał do Odolczyka, który odegrał do Gontarza, a ten uderzył zbyt lekko i bramkarz złapał. W 38 minucie po prostopadłym zagraniu Olasa do Gontarza ten minął bramkarza gości i doprowadził do remisu. Do przerwy Błękitni remisowali z Sokołem 1:1.

Od początku drugiej połowy to drużyna z Korytowa była stroną przeważającą, a goście z Budek Piaseckich ustawili się na kontratak. W 48 minucie Michałowski zagrał w pole karne, a tam Chełstowski głową odegrał przed pole karne i w ostatniej chwili uprzedzony został Zawiślański. W 51 minucie miała miejsce akcja gości. Pawlak zagrał do Mariusza Bigaja, który został uprzedzony przez dobre wyjście bramkarza Królikowskiego. W 56 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Fijołek, a Królikowski końcami palców zażegnał niebezpieczeństwo. W 57 minucie Odolczyk zagrał do Zawiślańskiego ten w ostatniej chwili wywalczył rzut rożny. W 59 minucie po rożnym Brudko niecelnym strzałem głową popisał się Soból. W 66 minucie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Obłąkowski. W 70 minucie z kolei po zagraniu Zawiślańskiego do Brudko ten chciał wymusić rzut karny. W 76 minucie to goście mieli swoją kolejną okazję. Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Fijołek, ale uderzył niecelnie. W 77 minucie Łojszczyk zagrał do Brudko ten dograł w pole karne, a tam celnym strzałem głową popisał się Chełstowski. W 79 minucie miała miejsce najlepsza okazja na zdobycie bramki dla drużyny Sokoła. Po prostopadłym zagraniu do Mariusza Bigaja ten najpierw minął bramkarza, ale a będąc sam na sam z pustą bramką przekombinował i został powstrzymany przez jednego z wracających obrońców. Im bliżej końca spotkania tym coraz większą przewagę osiągnęli Błękitni, ale tak jak przez większość spotkania, tak i w końcówce walili głową w przysłowiowy mur i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Wynik ten bardziej ucieszył drużynę przyjezdną, dla których to może być cenny zdobyty punkt w kontekście utrzymania się w tej klasie rozgrywkowej. Podopieczni Adama Skonecznego spadli z czwartej na piątą pozycję w ligowej tabeli. Już w najbliższą sobotę 23.05.2015r. drużyna Błękitnych zagra kolejne spotkanie ligowe, tym razem na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie drużyna Promyka Nowa Sucha. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Królikowski, Olas-żółta, Grzegorek-żółta, Soból-żółta, Obłąkowski, Brudko-żółta, Odolczyk, Kiełb(45’Chełstowski), Michałowski(62’Łojszczyk-żółta), Zawiślański(75’Kowalski), Gontarz(80’Wójcik)