Porażka w Nowej Suchej

W rozegranym 23.05.2015r. w spotkaniu 25 kolejki A klasy zespół Błękitnych Korytów przegrał w Nowej Suchej z tamtejszym Promykiem 1:3 i tym ograniczyli swoje szanse awans do Ligi Okręgowej do minimum. Bramkę dla drużyny z Korytowa zdobył Łukasz Chełstowski

Mecz zaczął zespół Promyka, który od początku był aktywny. Już w 2 minucie Marcinkowski zagrał w pole karne a tam niecelny strzał głową oddał Maciak. W 3 minucie po prostopadłym zagraniu do Rogali ten zakończył wszystko celnym strzałem. W 4 minucie miała miejsce pierwsza akcja Błękitnych. Kowalski zagrał do Łojszczyka, a ten uderzył nad bramką. W 6 minucie niecelnie z dystansu uderzył Brudko. W 7 minucie piłkę na pole karne zagrał Kubisz, a tam uprzedzony został Rogala, a następnie Kubisz zagrał piłkę w pole karne, ale nikt nie zamknął. W 10 minucie piłkę na pole karne zagrywał Kubisz, ale czujny Królikowski zdołał wypiąstkować, a po szybkiej kontrze Chełstowski zagrał do Zawiślańskiego, a ten oddał celny strzał. Kilka chwil później sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Rogala. W 11 minucie przewaga nowosuszan zostaje potwierdzona zdobyciem bramki. Strzał Kubisza broni Królikowski, ale piłkę przejął Maciak, który odegrał do Marcina Gajdy, a ten potężnym strzałem zdobył bramkę, dzięki której Promyk objął prowadzenie 1:0. Błękitni po stracie bramki szybki wyrównali. W 13 minucie po dośrodkowaniu Brudko powstało duże zamieszanie. Odolczyk powalczył z bramkarzem rywali i zgrał do Chełstowskiego, a ten zdobył bramkę wyrównującą i mieliśmy remis 1:1. W 16 minucie miała miejsce dwójkowa akcja Chełstowskiego z Zawiślańskim, z niecelnym strzałem tego pierwszego. W 17 minucie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Łojszczyk. W 22 minucie w odpowiedzi celny strzał na bramkę gości oddał Rogala. W 23 minucie Błękitni powinni objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Brudko w pole karne z rzutu wolnego piłkę w kierunku bramki skierował Łojszczyk, ale w ostatnim momencie jeden z obrońców wybił ją z linii bramkowej. W 27 minucie z kolei po prostopadłym zagraniu do Rogali ten wywalczył rzut karny. Jedenastkę na bramkę wykorzystał Kubisz i Promyk ponownie prowadził. Tym razem 2:1. W 29 minucie znów pecha mieli Błękitni. Gontarz zagrał prostopadłą piłkę do Chełstowskiego ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem pokonał go, ale jeden z obrońców zdążył i wybił piłkę z linii bramkowej. W 33 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Kubisza niecelnym strzałem głową popisał się Jaworski. W 40 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kubisz. W 42 minucie Marcinkowski zagrał do Rogali, który najpierw został zatrzymany przez bramkarza gości, który kilka sekund później uprzedził próbującego dobić Chałubka. Do przerwy Promyk prowadził 2:1.

W drugiej połowie już w 46 minucie Łojszczyk zagrał do Kowalskiego ten jednak zagrał prosto w ręce bramkarza. W 49 minucie w odpowiedzi po zagraniu piłki w pole karne do Marcinkowskiego ten oddał strzał, który został zablokowany. W 51 minucie po prostopadłym zagraniu do Rogali ten uderzył tylko w boczną siatkę. W 53 minucie po prostopadłym zagraniu Jaworskiego do Chałubka ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Błękitnych. W 56 minucie kolejną okazję na zdobycie bramki zmarnował Rogala uderzając niecelnie. W odpowiedzi po zagraniu piłki do Brudko ten zdaniem sędziego próbował wymusić rzut karny. W 59 minucie prostopadłą piłkę w kierunku Gontarza zagrał Łojszczyk, który został uprzedzony przez golkipera z Nowej Suchej. W 60 minucie po zagraniu Gontarza w pole karne niecelnie uderzył głową Chełstowski. W 62 minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Marcinkowski. W 67 minucie Rogala zagrał do Kubisza, który oddał strzał w samo okienko, a popisową paradą popisał się golkiper Królikowski. W 70 minucie po wolnym Łojszczyka niecelnym strzałem głową popisał się Olas. W 77 minucie Chełstowski zagrał piłkę z rzutu rożnego w pole karne, a tam na strzał głową zdecydował się Łojszczyk, a piłka trafia jednego z obrońców. W 78 minucie po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnym strzałem głową popisał się Odolczyk. W 80 minucie grający z kontry Promyk dopiął swego. Po zagraniu piłki w pole karne przez Maciaka Rogala jak się później okazało ustalił wynik spotkania i ostatecznie Promyk Nowa Sucha pokonał Błękitnych Korytów 3:1 i jednocześnie ograniczył ich szanse do minimum w walce o Ligę Okręgową. Następne spotkanie Błękitni rozegrają w środę 27.05.2015r. o 18:00 i podejmą rezerwową Błoniankę.