Punkty zostały w Piastowie

W rozegranym 12.04.2015r. w spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną w piłkarskiej III ligi Okręgu Warszawa U-12 zespół Błękitnych Korytów 2003 przegrał w Piastowie z tamtejszym Piastem 2:4. Bramki dla podopiecznych Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego zdobyli: Bartosz Majchrzak i Patrycja Karolak

Mecz zaczął zespół Piastowa, który od początku był aktywny. Jednak to Błękitni grając pressingiem od samego początku przeprowadzili pierwszą akcję, którą celnym strzałem zakończył w 4 minucie Puchalski. W odpowiedzi daleką piłkę pod pole bramkowe posłał bramkarz Piasta a tam z trudem złapał ją bramkarz Staniaszek. W 5 minucie pierwszy raz w tym meczu zaatakowali piłkarze gospodarzy, których akcję niecelnym strzałem zakończył Buryło. W 7 minucie Ryguła dogrywa w pole karne a tam bramkarz miejscowych uprzedza nadbiegającego Majchrzaka. W 8 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym niecelnym strzałem popisał się Filip Święcicki. W 11 minucie po prostopadłym zagraniu Morela niecelny strzał w kierunku bramki oddał Skiba. Kilkadziesiąt sekund później indywidualną akcję przeprowadził Buryło, który uderzył w kierunku bramki, ale gola nie zdobył, bo obrońcy wybili z linii bramkowej. W 12 minucie w odpowiedzi podopieczni Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego przeprowadzają akcję, którą celnym strzałem zakończył Świdlicki. W 15 minucie po raz kolejny zaatakowali piastowianie, których akcję celnym strzałem zakończył Buryło. W 21 minucie ataki miejscowych zostają w końcu nagrodzone zdobyczą bramkową. Seliga zagrał do Grabusińskiego a ten potężnym strzałem pod poprzeczkę bramki wyprowadził drużynę z Piastowa na prowadzenie 1:0. Wynik ten mógł ulec zmianie w 29 minucie, kiedy to Błękitni mieli najlepszą okazję na wyrównanie. Indywidualny rajd skrzydłem przeprowadził Świdlicki, następnie wrzucił piłkę w pole karne, a tam tylko musnął futbolówkę zamykający całą akcję Ryguła pechowo i dla gospodarzy skończyło się na strachu. Do przerwy Piast prowadził 1:0.

Po przerwie bardzo dobrze zaczęli miejscowi, którzy już w 32 minucie po dograniu Banasika w pole karne Drzewiecki podwyższa na 2:0. W 34 minucie ponownie w pole karne zagrał Banasik, a tam w dużym zamieszaniu najsprytniejszy okazał się Chomiak i Piast prowadził już 3:0. Mimo niekorzystnego wyniku drużyna z Korytowa nie rezygnowała i w 41 minucie dość niespodziewanie piłkę zawodnikowi z Piastowa odebrał Marcinowski, a następnie zagrał prostopadłą piłkę do Majchrzaka, który zdobył bramkę. Piast prowadził już tylko 3:1. W 48 minucie jednak po zagraniu Seligi Chomiak podwyższa na 4:1. W 55 minucie po dograniu Grabusińskiego w polu karnym ręką zagrał obrońca gości Rychlewski a sędzia podyktował rzut karny, którego zmarnował Markowski, a próbujący dobić Chomiak trafił w poprzeczkę. Te sytuacje się zemściły i w 59 minucie po rożnym Ryguły precyzyjnym strzałem głową Karolak zmniejszyła rozmiary porażki. Ostatecznie Piast Piastów 2003 pokonał Błękitnych Korytów 2003 4:2. Podopieczni Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego będą musieli szukać punktów w kolejnych spotkaniach. Pierwszy z nich już w najbliższą niedzielę 19 kwietnia o 12:00 w Zaborowie z tamtejszą Zaborowianką.