Pewna wygrana Błękitnych

W rozegranym w sobotę 11.04.2015r. w spotkaniu 19 kolejki piłkarskiej A klasy zespół Błękitnych Korytów pokonał UKS GOSiR Stare Babice 3:1. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli Michał Kajetaniak, Adrian Kiełb i Bartosz Gontarz

Mecz zaczął zespół gości, który ustawił się na grę z kontrataku. Błękitni już w 4 minucie spotkania przeprowadzili pierwszą akcję. Chełstowski zagrał do Kiełba, ten uderza tak, że piłka odbija się od rąk źle interweniującego bramkarza, któremu piłkę zabrał Słomowicz, wyłożył do Kajetaniaka, a ten otworzył wynik spotkania i Błękitni prowadzili 1:0. W 9 minucie pierwszy raz zaatakowali goście ze Starych Babic. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne w wykonaniu Adamczyka tylko dzięki złemu trafieniu piłki przez Strzygę gospodarze zawdzięczali, że nie było już remisu. W 11 minucie w odpowiedzi Brudko zagrał do Gontarza, który wszedł w pole karne, ale uderzył niecelnie. W 14 minucie z kolei na indywidualną akcję zdecydował się Gontarz, który zakończył wszystko celnym strzałem. Kilka sekund później niecelnym strzałem popisał się Kiełb. W 16 minucie natomiast po prostopadłym zagraniu Chełstowskiego na skrzydło do Kiełba ten wszedł z piłką w pole karne, a następnie precyzyjnym strzałem podwyższył wynik spotkania i było już 2:0. W 21 minucie Kajetniak zagrał do Gontarza, ten jednak niepotrzebnie zaczął mijać obrońców i sam stracił panowanie nad piłką, z którą wyszedł poza boisko. W 24 minucie swoją szansę na podwyższenie wyniku miał Słomowicz, ale oddał tylko celny strzał. W 25 minucie Kajetaniak zagrał do Kiełba zbyt lekko, ale niefrasobliwość bramkarza wykorzystał Odolczyk, który jednak uderzył niecelnie. W 26 minucie dość nieoczekiwanie przyjezdni mogli zdobyć bramkę kontatkową. Po zagraniu piłki do Gołębiowskiego ten zdecydował się na strzał, po którym Błękitnych uratowała poprzeczka. W 33 minucie ponownie Kajetaniak zagrał do Gontarza, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Szybko jednak przejął piłkę zagrał na pole karne, a tam Błękitni wywalczyli rzut rożny po rykoszecie po strzale Odolczyka. W 35 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Kiełb, ale w ostatniej chwili obrońcy wybili piłkę na aut boczny. W 36 minucie Olas zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Kajetaniaka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył piłkę tak, że ta odbiła się od słupka. Gdy wydawało się, że kolejna bramka to kwestia czasu to nieoczekiwanie w 41 minucie po rożnym Goraja bramkę kontaktową zdobył Gajewski i po pierwszej połowie Błękitni Korytów prowadzili tylko 2:1.

Po przerwie podopieczni Adama Skonecznego zdecydowanie zdominowali wydarzenia boiskowe, ale pokazali sporą umiejętność jak skutecznie nie wykorzystać okazji jakie sami stworzyli. Jedyna bramka w tej części gry padła jednak w 56 minucie, kiedy podanie Kajetaniaka wykorzystał Gontarz i ostatecznie Błękitni Korytów pokonali UKS GOSiR Stare Babice 3:1. Za tydzień drużyna prowadzona przez Adama Skonecznego rozegra mecz wyjazdowy w Feliksowie z zajmującym drugą lokatę Piastem. Mecz odbędzie się w sobotę 18.04.2015r. o 16:00.

Filipek, Olas, Grzegorek, Kołosowski, Słomowicz, Brudko, Odolczyk, Chełstowski(70’Łojszczyk), Kiełb(63’Kowalski), Gontarz(73’Obłąkowski), Kajetaniak(66’Zawiślański)