Bolesna lekcja futbolu

W rozegranym 7.04.2015r. w spotkaniu towarzyskim zespół AP OSiR Żyrardów 2003 rozbił w ostatnim sparingu przed ligą drużynę Błękitnych Korytów, którą pokonał w Korytowie 17:0. Dla podopiecznych Piotra Rowińskiego i Leszka Grzegorka była to bolesna lekcja futbolu, z przeciwnikiem grającym dwie klasy rozgrywkowe wyżej

Mecz zaczął zespół gości, który od samego początku narzucił swoje warunki gry. Już w 4 minucie po prostopadłym zagraniu do Olpińskiego ten zagrywa do Mirowskiego, który wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego wykonaniu Sokołowskiego niecelnym strzałem głową popisał się Olech. W 5 minucie pierwszy w tym meczu atak przeprowadzili piłkarze Błękitnych, którą celnym strzałem zakończył Drązikowski. W 8 minucie błąd w wybiciu popełnił bramkarz żyrardowski Siodoś, który na swoje szczęście trafił w głowę Majchrzaka i po chwili pewnie złapał piłkę. W 10 minucie po zagraniu Sokołowskiego piłkę prosto do rąk bramkarza posłał Mirowski. W 11 minucie z kolei po prostym błędzie wybicia przez bramkarza gospodarzy Sokołowski otwiera wynik spotkania i AP OSiR Żyrardów prowadziła 1:0. W 12 minucie po zagraniu od Sokołowskiego niecelnie uderzył Olech, a w 13 minucie w odpowiedzi nieskutecznie z rzutu wolnego uderzył Drązikowski. W 14 minucie z kolei niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się w drużynie żyrardowskiej Oliwier Szewczyk. W 16 minucie z kolei Ryguła zagrał do Drązikowskiego a ten znów chybił celu. W 17 minucie z kolei po wstrzeleniu piłki w pole karne nieporozumienie obrońców wykorzystał Mirowski i było już 2:0. W 19 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Kuźmińskiego Olpiński podwyższa na 3:0 dla podopiecznych Pawła Małeckiego i Daniela Kuźmińskiego. W 21 minucie po rożnym Kuźmińskiego blisko podwyższenia wyniku był Olpiński. W 23 minucie po prostopadłej piłki od Mirowskiego Olpiński zdobywa czwartą bramkę dla żyrardowskiego zespołu. W 24 minucie rzut karny wywalczył Olpiński, a jedenastkę na bramkę zamienił Kuźmiński i było już 5:0. W 27 minucie po nieudanym rozegraniu rzutu rożnego przez zespół miejscowy goście ruszyli z szybką kontrą, którą zdobyciem bramki zakończył Kuźmiński. Kilka sekund później po zagraniu Olpińskiego Gracjan Szewczyk ustala wynik po pierwszej połowie, po której AP OSiR Żyrardów prowadziła w Korytowie 7:0.

Po przerwie goście kontynuowali swój festiwal strzelecki i zdobyli jeszcze dziesięć bramek. Najpierw w 36 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Kuźmińskiego Olpiński zdobywa bramkę na 8:0. W 39 minucie po prostym błędzie bramkarza Błękitnych Gracjan Szewczyk podwyższa na 9:0. W 40 minucie strzał Olpińskiego broni Wałachowski, ale przy jego dobitce był już bezradny i było już 10:0. W 45 minucie po zagraniu Skibińskiego do Olpińskiego ten indywidualny rajd kończy zwiększeniem rezultatu na 11:0. W 47 minucie ponownie prostopadłą piłkę zagrywa Skibiński, a całą akcję kończy Sokołowski i było już 12:0. Ta sama dwójka piłkarzy miała spory udział przy bramce na 13:0 w 50 minucie. W 57 minucie piłka po strzale Piórczyka odbiła się od słupka, ale dobitka Kuźmińskiego była już skuteczna i zrobiło się 14:0. W 58 minucie po płaskim strzale z dystansu Olpiński zdobył 15 bramkę dla gości z Żyrardowa. W 59 minucie swoją kolejną bramkę w tym spotkaniu zdobywa Sokołowski, który w 60 minucie ustala wynik tego pojedynku, w którym AP OSiR Żyrardów 2003 pokonała w Korytowie tamtejszych Błękitnych 17:0. W najbliższy czwartek drużyna Błękitnych rozegra ostatni mecz kontrolny przed ligą i na własnym boisku podejmą drużynę LKS Osuchów 2002.