Wpadka w Ołtarzewie

W rozegranym w sobotę 4.04.2015r. spotkaniu 18 kolejki piłkarskiej A klasy drużyna Błękitnych Korytów przegrała w Ołtarzewie z tamtejszym UKS-em Ambrą Ołtarzew 3:4. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Bartosz Gontarz, Michał Kajetaniak oraz bramkarz rywali

Zanim ten mecz się rozpoczął to minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego byłego trenera Hutnika Warszawa Mieczysława Bicza. Mecz zaczął zespół gospodarzy, który od początku grał ofensywnie i próbował narzucić gościom swój styl gry. Już w 2 minucie po zagraniu Kamińskiego celnym strzałem ze skrzydła popisał się Wojciech Żmuda. Błękitni odpowiedzieli w 6 minucie. Odolczyk zagrał do Gontarza, który zagrał do Kajetaniaka, a jego strzał został zablokowany, ale piłkę przejął Brudko, który zakończył wszystko celnym strzałem. W 9 minucie Ambra odpowiada celnym strzałem w wykonaniu Umańskiego. W 12 minucie po zagraniu Umańskiego tylko dzięki skutecznemu piąstkowaniu bramkarza Filipka korytowianie zawdzięczali to, że nie stracili bramki. W 15 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Chełstowskiego koszmarny błąd popełnia bramkarza Ambry, który swoją interwencją sprezentował bramkę rywalom i Błękitni prowadzili 1:0. Tuż po wznowieniu gry gospodarze odpowiedzieli celnym strzałem w wykonaniu Możdżonka. W 17 minucie po szybkim wyrzucie piłki z autu Tomasz Żmuda wyłożył piłkę zamykającemu całą akcję Umańskiemu i mieliśmy remis 1:1. W 21 minucie z kolei Sebastian Żmuda zagrał piłkę ze skrzydła w pole karne ale końcami palców Filipek zdołał wybić piłkę. Błękitni przeprowadzili szybki kontratak. Po zagraniu długiej piłki błąd popełnia obrońca ołtarzewian, który nie trafił w piłkę. Ta trafia pod nogi Gontarza, który pewnym strzałem w długi róg bramki ponownie wyprowadzili podopiecznych Adama Skonecznego na prowadzenie. Tym razem 2:1. W 26 minucie miejscowi chcieli szybko odpowiedzieć. Sebastian Żmuda zagrywa do Tomasza Żmudy, którego strzał broni bramkarz przyjezdnych. Im bliżej końca pierwszej połowy tym coraz odważniej grali gospodarze, który zawiodła skuteczność i po pierwszej połowie Błękitni prowadzili 2:1.

Druga połowa bardzo dobrze ułożyła się na samym początku dla podopiecznych Adama Skonecznego, którzy już w 48 minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Gontarz zagrał do Odolczyka, ten odegrał do Kajetaniaka, który najpierw zwiódł obrońcę a później pewnym strzałem podwyższył wynik meczu na 3:1 dla Błękitnych. Dość nieoczekiwanie w 50 minucie po zagraniu piłki z głębi pola w wykonaniu Umańskiego Sebastian Żmuda zdobywa bramkę kontatkową i Błękitni prowadzili już tylko 3:2. Od tego momentu drużyna Ambry zaczęła wierzyć, że nie muszą przegrać tego spotkania i w miarę upływu czasu ustawieni na kontrę czekali na to, co zrobią korytowianie. Ci stwarzali okazje, ale grali zbyt nerwowo i niedokładnie. W 72 minucie po szybkim kontrataku Wojciech Żmuda zagrał do Tomasza Żmudy, a ten wywalczył rzut karny, którego na bramkę zamienił Majewski i mieliśmy remis 3:3. Im bliżej końca meczu tym coraz ofensywniej grali miejscowi, którzy w 83 minucie po zagraniu piłki w pole karne w wykonaniu Umańskiego i strzale Tomasza Żmudy objęli prowadzenie 4:3. W 93 minucie rezultat spotkania mógł podwyższyć jeszcze Olszak, ale Błękitnych uratował słupek. Ostatecznie dość nieoczekiwanie, ale zasłużenie Ambra Ołtarzew ograła Błękitnych Korytów 4:3. Za tydzień drużyna prowadzona przez Adama Skonecznego będą mieli okazję do rehabilitacji w kolejnym spotkaniu ligowym. W sobotę 11 kwietnia o 16:00 podejmą drużynę UKS GOSiR Stare Babice.