Cenna wygrana w Lesznie

W rozegranym 25.10.2014r. spotkaniu 13 kolejki A klasy zespół Błękitnych Korytów pokonał w Lesznie tamtejszego Partyzanta 2:0. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Tomasz Kołosowski i Patryk Gołyński

Mecz zaczął zespół Partyzanta, ale to piłkarze Błękitnych od początku chcieli narzucić swoje warunki gry. Gospodarze ustawili się na grę z kontrataku i to oni stwarzali zagrożenie. Już w 4 minucie pierwszą akcję miejscowych celnym strzałem zakończył Kanabus. W 8 minucie po rożnym Kanabusa będący w polu karnym Grzywiński dograł w pole karne a tam z linii bramkowej wybili w bezpieczny obszar boiska piłkarze z Korytowa. W 13 minucie z kolei Smolarek za mocno zagrał w kierunku Michalskiego, a chwilę później Kanabus posyła piłkę prosto do rąk bramkarza. Na pierwszy atak zespołu Błękitnych trzeba było czekać do 15 minuty. Wtedy to na indywidualną akcję zdecydował się Gołyński, który wywalczył rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Kołosowski i Błękitni prowadzili 1:0. W 18 minucie Jagiełło posyła w pole karne, a tam Gołyński ucierpiał w starciu z bramkarzem Partyzanta. W 26 minucie po szybko wykonanym rzucie wolnym Soból zagrał do Jagiełło a ten zakończył wszystko celnym strzałem. W 33 minucie w odpowiedzi swoją szansę mieli gospodarze, którą zmarnował Smolarek. W 43 minucie z kolei Michalski zagrał do Bieńko, a ten zamiast strzelać stracił piłkę. W 44 minucie Sieklicki dograł w pole karne z rzutu wolnego, a tam w dużym zamieszaniu strzał Gąsińskiego został zablokowany. Do przerwy Błękitni prowadzili 1:0.

Drugą połowę rozpoczęli goście, którzy już na samym początku oddali chybiony strzał w wykonaniu Jagiełło. W 50 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Jagiełło blisko podwyższenia wyniku był Gołyński. Partyzanci pierwszy raz w tej części gry zaatakowali w 56 minucie i w najlepszej sytuacji jaką miał Smolarek stojąc na siedmiu metrach od bramki uderzył tak, że obrońca zdołał go zablokować. W 58 minucie Gołyński zagrał do Jagieło a ten do Chełstowskiego, który dograł do wchodzącego Łojszczyka, który po wejściu w pole karne próbował wymusić rzut karny, ale gwizdek sędziego nie reagował. W 75 minucie Łojszczyk zagrał do Gołyńskiego, a ten odegrał do Jagiełło, który zakończył wszystko niecelnym strzałem. W 81 minuci po zagraniu Jagiełło Gołyński znalazł się sam na sam z bramkarzem rywala, którego z dużą łatwością pokonał strzałem płaskim po ziemi po długim rogu i jak się później okazało dzięki temu podopieczni Adama Skonecznego pokonali w Lesznie drużynę Partyzanta 2:0. Następne spotkanie drużyna Błękitnych Korytów rozegra w niedzielę 2 listopada o 14:00 w Korytowie z zespołem FC Płochocin.

Skład Partyzanta:

Kąpiński, Winczura, Okulicz, Gąsiński-żółta, Biegajło, Bieńko, Sieklicki, Kanabus, Grzywiński, Smolarek, Michalski-żółta

Filipek, Kołosowski, Olas, Soból, Grzegorek, Ciesielski(64’Zawiślański), Brudko, Jagiełło-żółta(84’Fronczak), Chełstowski-żółta(84’Słomowicz), Łojszczyk(84’Kowalski), Gołyński