Passovia spasowała w Korytowie

W rozegranym 19.10.2014r. spotkaniu 12 kolejki A klasy zespół Błękitnych Korytów pokonał Passovię Pass 2:0, dla której była to pierwsza porażka na wyjeździe. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Patryk Gołyński i Damian Kowalski.

Mecz zaczął zespół gospodarzy, ale to piłkarze gości z Passu jako pierwsi zaatakowali. Już w 6 minucie po prostopadłym podaniu do Dembińskiego ten zostaje uprzedzony przez bramkarza Mogielskiego. W 7 minucie z kolei odpowiadają Błękitni. Olas zagrywa do Gołyńskiego, a ten odgrywa na skrzydło do Chełstowskiego, który dośrodkował prosto w ręce bramkarza. W 9 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Gołyński, ale w decydującym momencie stracił równowagę. W 10 minucie prostopadłe podanie od Zawiślańskiego otrzymał Chełstowski, ale uderzył obok bramki. W 14 minucie z kolei piłkarze Passovii powinni objąć prowadzenie. Dembiński zagrał do Grybosia a ten uderzył minimalnie obok bramki. W 15 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne na strzał z przewrotki zdecydował się Roguski i nie znacznie się pomylił. W 19 minucie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Pułka. W 29 minucie z kolei po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Ciesielskiego piłkę do bramki po strzale głową skierował Gołyński i Błękitni prowadzili 1:0. W 32 minucie mogło być już 2:0 dla podopiecznych Adama Skonecznego ale po zagraniu Brudko tylko dzięki szybkiemu wyjściu z bramki Brojka, który uprzedził Gołyńskiego, goście zawdzięczali to, że nie przegrywali wyżej. W 35 minucie przyjezdni domagali się odgwizdania rzutu karnego za rzekome zagranie piłki ręką przez któregoś z obrońców gospodarzy, ale arbiter był nie wzruszony. Ostatecznie do przerwy Błękitni prowadzili 1:0.

Drugą połowę rozpoczęła Passovia, która szybko ruszyła do odrabiania strat. Już w 48 minucie po wolnym Kamińskiego niecelnym strzałem głową popisał się Szrebka. W 57 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Gołyński, który odegrał do nadbiegającego Jagiełło a ten uderzył obok bramki. W 65 minucie po rożnym Jagiełło niecelnie uderzył zamykający całą akcję Odolczyk. W 71 minucie po dalekim wykopie Mogielskiego w sytuacji sam na sam z Brojkiem znalazł się Gołyński, który go minął, ale powracający obrońca powstrzymał go. W 75 minucie Brudko zagrał w pole karne, a tam efektownie z piętki bramkę chciał zdobyć Odolczyk. Im bliżej końca spotkania tym podopieczni Adama Skonecznego szukali drugiego gola i udało im się to w 91 minucie, kiedy to po zagraniu Brudko piłka odbija się od obrońcy gości i trafia pod nogi Kowalskiego, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i ostatecznie Błękitni Korytów pokonali Passovię Pass 2:0. Za tydzień zespół lidera tabeli z Korytowa będzie grał w Lesznie z tamtejszym Partyzantem. Spotkanie to odbędzie się 25.10.2014r.o godzinie 15:00.

Mogielski, Kołosowski, Olas-żółta, Soból, Grzegorek, Ciesielski(62’Łojszczyk), Odolczyk-żółta, Chełstowski(73’Kowalski), Brudko, Zawiślański(55’Jagiełło), Gołyński(88’Fronczak)-żółta