Miły akcent na koniec

W rozegranym 26.10.2014r. spotkaniu kończącym zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 zespół Błękitnych Korytów pokonał w małych derbach powiatu żyrardowskiego zespół AP OSiR II Żyrardów 2:1. Bramki dla podopiecznych Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego zdobyli: Bartosz Drązikowski i Patrycja Karolak. Jedyną bramkę dla zespołu gości zdobył Dominik Detka

Mecz zaczął zespół gości, który od początku był aktywny. Już w 7 minucie Jurkiewicz zagrał do Śniega a ten wywalczył rzut rożny. W 12 minucie z kolei po zagraniu Jurkiewicza do Śniega ten w decydującym momencie nie opanował futbolówki. Z kolei w 13 minucie po rożnym celnym strzałem popisał się Brzozowski. Gospodarze pierwszy raz w tym meczu zaatakowali w 15 minucie, a ich akcję celnym strzałem zakończył Drązikowski. W 18 minucie w odpowiedzi po rożnym Fryca piłka odbiła się od nóg Brzozowskiego i trafiła do rąk bramkarza. W 23 minucie Szlaga zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Drązikowskiego, ale ten został uprzedzony przez dobre wyjście bramkarza Czarneckiego. Im bliżej końca pierwszej połowy to więcej z gry miał zespół z Żyrardowa i potwierdził to zdobyciem bramki w 30 minucie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Fryca w polu karnym najprzytomniej zachował się Detka, który zdobył tzw. bramkę do szatni. Do przerwy AP OSiR II Żyrardów prowadziła 1:0.

W drugiej połowie drużyna z Korytowa zaczęła grać lepiej z kontrataku. Pierwsza ich akcja miała miejsce w 38 minucie, kiedy niecelnym strzałem popisał się Drązikowski. W 40 minucie z kolei po zagraniu Drązikowskiego Bielecki wywalczył rzut rożny. Tego na bramkę po bezpośrednim uderzeniu zamienił Drązikowski. W Korytowie mieliśmy już remis 1:1. Po tej bramce podopieczni Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego poszli za ciosem i w 42 minucie po zagraniu do Karolak ta wyprowadziła Błękitnych na prowadzenie. Mimo wysiłków w końcówce meczu podopieczni Pawła Małeckiego i Daniela Kuźmińskiego nie zdołali zdobyć bramki wyrównującej i ostatecznie to Błękitni Korytów mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa w lidze, które było miłym akcentem na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2014/2015. Następne spotkanie drużyna z Korytowa zagra dopiero w marcu, a rywali pozna w nowym roku.

Świtala, Staniaszek, Barej, Bielecki, Frydrych, Karolak, Kociszewski, Majchrzak, Jakub Pelc, Puchalski, Rowiński, Rychlewski, Strzemieczny, Szlaga, Drązikowski, Świdlicki, Marcinowski, Szewczyk