Ważna wygrana w Passie

W rozegranym w 30.05.2015r. w spotkaniu 27 kolejki A klasy zespół Błękitnych Korytów pokonał w Passie tamtejszą Passovię 3:1 dzięki temu wrócił do walki o awans do Ligi Okręgowej. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli Bartosz Gontarz, Tomasz Wójcik i Grzegorz Łojszczyk

Mecz zaczął zespół Błękitnych, który od początku zaatakował. Już w 2 minucie po rożnym Łojszczyka celnym strzałem głową popisał się Olas. W 9 minucie mogli odpowiedzieć rywale z Passu, ale piłki po zagraniu Grybosia nie zdołał opanować Dembiński. W 12 minucie z kolei Słomowicz za mocno zagrał w kierunku Kowalskiego. W 13 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Olas. W 15 minucie w odpowiedzi niecelny strzał z rzutu wolnego oddał Przybylski. W 18 minucie Dembiński zagrał piłkę w pole karne, a tam nie zdołał przyjąć piłki zamykający całą akcję Owczarek, zaś kilkadziesiąt sekund później strzał Odolczyka został zablokowany. W 20 minucie tym razem to piłka po strzale Kiełba została zablokowana i skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 22 minucie to piłkarze Passovii mogli się cieszyć ze zdobycia bramki. Po zagraniu Dembińskiego sytuację wykorzystał Andrzejewski i Passovia objęła prowadzenie 1:0. W 24 minucie po prostopadłym zagraniu do Dembińskiego ten chciał wymusić rzut karny. W 28 minucie piłkę prosto do rąk bramkarza skierował Olas. W 34 minucie po wyrzucie piłki z autu w wykonaniu Grybosia obrona Błękitnych zablokowała strzał Dembińskiego i skończyło się wszystko na rzucie rożnym. W 36 minucie po rożnym Skalskiego niecelnym strzałem głową popisał się Kamiński. W 45 minucie celny strzał w kierunku bramki oddał Michałowski. Do przerwy Passovia prowadziła 1:0.

Po przerwie to gospodarze byli aktywni już w 46 minucie Skalski zagrał za mocno w kierunku Owczarka. W 47 minucie niecelnym strzałem popisał się Skalski. W 49 minucie mogło być groźnie pod bramką gospodarzy, gdyby nie to, że po zagraniu Odolczyka moment zawahania dopadł Gontarza. W 50 minucie po wyrzucie piłki z autu w wykonaniu Kowalskiego piłkę na wysokość pola karnego wybili obrońcy. Tę szybko zacentrował Brudko, a po kolejnym wybiciu futbolówka spadła pod nogi Słomowicza, który uderzył nieskutecznie. W 55 minucie po zagraniu Olasa w kierunku Gontarza błąd popełnia jeden z obrońców, który wykorzystał Gontarz, który najpierw minął bramkarza, a następnie skierował piłkę do pustej bramki i mieliśmy remis 1:1. W 56 minucie niecelnym strzałem popisał się Soból. W 59 minucie niecelny strzał oddał Kiełb. W 64 minucie po strzale piłki z rzutu wolnego Gryboś wywalczył rzut rożny. W 66 minucie widząc, że bramkarz gości jest wysunięty na strzał z dystansu popisał się Owczarek, który jednak nie przewidział tego, że golkiper Błękitnych Królikowski popisze się wspaniałą interwencją. W 67 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Skalskiego niecelnym strzałem popisał się Gryboś. W odpowiedzi w 68 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Łojszczyk. W 69 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Odolczyk, ale uderzył tylko w boczną siatkę. W 70 minucie z kolei swoją okazję mieli gospodarze. W sytuacji sam na sam z Królikowskim znalazł się Dembiński, ale również i on nie zdołał zdobyć bramki. W 72 minucie z kolei po dośrodkowaniu piłki w pole karne w wykonaniu Gontarza Wójcik zdobywa bramkę przy dużym błędzie bramkarza i Błękitni objęli prowadzenie 2:1. W 73 minucie swoją kolejną asystę mógł zaliczyć Gontarz, który znów dobrze dograł w pole karne a tam celny strzał oddał Łojszczyk. W 74 minucie kolejny raz dobrze interweniował Królikowski, który znów powstrzymał Dembińskiego. W 83 minucie po dośrodkowaniu Brudko celnym strzałem popisał się Wójcik. W 85 minucie Dembiński zostaje zatrzymany przez Królikowskiego, który zdaniem większości zawodników z Passu interweniował ręką poza polem karnym, ale gwizdek sędziego milczał. W 86 minucie z kolei przed szansą na podwyższenie wyniku znalazł się Brudko, który zamiast strzelać wolał albo dogrywać do lepiej ustawionego Łojszczyka, ale albo lobować bramkarza, który ostatecznie złapał piłkę. W 88 minucie po zagraniu Szewczyka do Dembińskiego ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył wysoko nad bramką. W 89 minucie po zagraniu Odolczyka do Gontarza ten po wejściu z piłką w pole karne wywalczył rzut karny, który w 90 minucie na gola zamienił Łojszczyk i ostatecznie Błękitni Korytów pokonali w Passie tamtejszą Passovię 3:1. Ta wygrana pozwala realnie włączyć się do walki o awans do Ligi Okręgowej. Wszystko za sprawą porażki Naprzodu Stare Babice z Pogonią II Grodzisk. Po tej kolejce Błękitni tracą do drużyny ze Starych Babic i Osuchowa 2 punkty i wyprzedzają 1 punktem drużynę Piasta Feliksów, która sensacyjnie przegrała w Bartnikach z Relaxem. Za tydzień drużyna prowadzona przez Adama Skonecznego podejmie na własnym obiekcie rewelację rundy wiosennej Partyzanta Leszno. Mecz odbędzie się w sobotę 6.06.2015r. o 16:30.