Pechowa porażka z Teresinem

W rozegranym 1 sierpnia meczu spotkaniu towarzyskim pomiędzy Błękitnymi, a drużyną KS Teresin padł wynik 3:1 dla naszego rywala. Grano systemem 3x30 minut.

Początek spotkania nasza drużyna przespała co poskutkowało golem dla rywala. Po strzeleniu gola przez przeciwnika nasza drużyna zaczęła grać w piłkę, ale tak, że to nasza drużyna wyglądała na drużynę z ligi okręgowej, a nie drużyna przeciwnika. Gol wyrównujący był tylko kwestią czasu. 7 minut później po stracie gola przez naszą drużynę z rzutu wolnego wyrównał Łojszczyk. Po strzeleniu gola nasza drużyna nadal grała swoje, co w 18 minucie poskutkowało rzutem karnym po faulu na Odolczyku. Do piłki podszedł Kołosowski, jednak strzał naszego obrońcy obronił bramkarz rywala. Błękitni grali wysokim pressingiem, co najczęściej skutkowało odbiorem piłki.

W drugiej połowie gra naszej drużyny się nie zmieniła, nadal wysoki pressing. Drużyna z Teresina miała sporo szczęścia. Na początku Dąbrowski uderzył w bramkarza, chwilę później Odolczyk trafił w słupek. Gontarz i Dąbrowski szybko odnaleźli wspólny język co skutkowało wieloma wymianami piłek pomiędzy tymi piłkarzami, jednak Dąbrowski strzelał niestety w bramkarza.

W kolejnych 30 minutach nasza drużyna miała sporo pecha. Pomimo świetnej gry w całym spotkaniu w 72 minucie rywale strzelili gola na 1:2, a kilka minut później podwyższyli na 1:3. Nasza drużyna była już w rozsypce jednak dążyła do strzelenia gola, co się nie udało. Na sam koniec spotkania rywale strzelili w słupek.

Ponownie zabrakło skuteczności. W tym spotkaniu mogło być spokojnie 6:3 dla Błękitnych, jednak nie ma co gdybać co by było gdyby. Mecz ten wyglądał jakby to Teresin występował ligę niżej od nas. Podobać mógł się wysoki pressing naszego zespołu. Jeśli utrzymamy taką grę nasza drużyna w następnym sezonie będzie występowała o ligę wyżej.

Filipek - M. Grzegorek - Olas - Kołosowski - Kluczek - Kowalski - Odolczyk - Piotrowski - Brudko - Chełstowski - Łojszczyk