Derby na remis

W rozegranym 22 sierpnia spotkaniu w ramach 1. kolejki "A" klasy nasza drużyna zremisowała z LKS-em Osuchów 2:2. Bramki dla naszego zespołu strzelił Marcin Zawiślański.

W pierwszych minutach gry zawodnicy toczyli walkę o piłkę w środkowej strefie boiska. Długo czekaliśmy na pierwszą groźną sytuacje w tym meczu. Pierwsza taka nadarzyła się w 14. minucie, po której wyszliśmy na prowadzenie. Po podaniu Słomowicza, Zawiślański pobiegł lewą stroną boiska, wbiegł w pole karne i gdy wszystkich wydawało się, że z tej akcji nic nie wyjdzie, to w trudnej sytuacji uderzył pod poprzeczkę. Po bramce dla naszej drużyny obie drużyny oddawały strzały, które jednak były niecelne. W 39. minucie doszło jednak do kontrowersji. Zawodnik Osuchowa po faulu Chełstowskiego padł w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny. Rywale wykorzystali rzut karny, doprowadzając tym samym do remisu. Jak twierdzi nasz zawodnik (Chełstowski) nie miał kontaktu z przeciwnikiem. Kontrowersji ciąg dalszy w 44. minucie. Zawodnik rywala oddał strzał, po którym piłka odbiła się dwukrotnie od poprzeczki, po czym w ręce złapał ją Filipek, sędzia wskazał na środek boiska, zaliczając gola dla Osuchowa.

W drugiej połowie niekorzystny wynik zmusił naszych piłkarzy do bardziej ofensywnej gry. W 53. minucie na bramkę strzelał Chełstowski, jednak bramkarz obronił jego strzał. W 56. minucie Zawiślański przelobował bramkarza, doprowadzając do remisu. Po strzeleniu bramki doszło do kolejnej kontrowersji. Na murawie leżał zawodnik rywala, zawodnicy Osuchowa chcieli wybić piłkę na aut, jednak ta zatrzymała się przed linią. Do piłki dobiegł Zawiślański i popędził na bramkę rywali, wbiegł w pole karne i był faulowany przez rywali. Sędzia jednak tego nie widział i nie wskazał na rzut karny. W 66. minucie Filipek fauluje rywala w polu karnym, za co dostał żółtą kartkę, a rywale rzut karny. Za ten faul nasz bramkarz szybko się zrehabilitował, ponieważ obronił strzał rywala z jedenastu metrów.

W pewnych momentach meczu zabrakło naszym zawodnikom skupienia. Czasami też podejmowali złe decyzje, jak np. pójście na raz. Ogólnie nasi zawodnicy zagrali bardzo dobry mecz, okraszony punktem w pierwszej kolejce.

Żółte kartki:

38' Chełstowski, 66' Filipek, 75' Ryszkowski, 80' Gontarz