Derby na początek sezonu! Cel - awans!

Dzieli nas już tylko kilka dni od inauguracji sezonu piłkarskiej "A" klasy. W 1. kolejce drużyna Błękitnych rozegra bardzo ważne spotkanie, z Osuchowem. Będą to bowiem derby powiatu, w których oba zespołu będą walczyć o pełną pule.

W poprzednim sezonie derby dwukrotnie kończyły się zwycięstwami ekipy z Osuchowa. Pierwszy mecz pomimo remisu 2:2, został zweryfikowany jako walkower dla Osuchowa. Powodem był występ zawodnika Błękitnych, który powinien pauzować za kartki. Drugie spotkanie natomiast skończyło się porażką, 2:1. Teraz nadarza się idealna sytuacja, aby w końcu wygrać mecz derbowy.

W naszej drużynie pojawiło się kilka nowych zawodników. Jak wiadomo wiosną mieliśmy problemy ze strzelaniem goli. Teraz o bramki zatroszczyć się mają: Czarek Ryszkowski, Michał Kajetaniak (nowi zawodnicy), Grzegorz Łojszczyk i Marcin Zawiślański. Linie pomocy wzmocnił Marcin Piotrowski, dzięki czemu rywalizacja o miejsce w linii pomocy staje się większa. Pozyskaliśmy bramkarza, Michała Olecha, który rywalizuje o miejsce w bramce z Filipkiem. Obronę natomiast wzmocnili: Krzysztof Kluczek i Mateusz Grzegorek. Z klubu na wypożyczenie odszedł natomiast Tomek Michałowski.

W przedsezonowych sparingach naszej drużynie w wielu momentach brakowało szczęścia, przez co wygrali tylko dwa, na siedem meczów kontrolnych. Prócz dwóch zwycięstw nasza drużyna zanotowała trzy remisy i dwie porażki. Porażki odnosili z rywalami, którzy występowali o ligę wyżej (0:8 z Milanem Milanówek, 1:3 z Teresinem), wygrywali juniorami i rywalem z niższej klasy rozgrywkowej (12:2 z Salosem Żyrardów i 6:2 z juniorami Widoku Skierniewice). Remisy odnotowywali z ligowymi rywalami i drużyną z ligi okręgowej (0:0 z Passovią Pass, 4:4 z Turem Jaktorów, 2:2 z Naprzodem Brwinów). Tak jak wyżej zostało napisane naszej drużynie brakowało szczęścia. Powodem tego, były bramki, które traciliśmy w końcówkach spotkania i decydowały o tym, że zamiast zwycięstwa był nieoczekiwany remis. Może szczęście wróci w meczach o stawkę?

Celem na ten sezon jest oczywiście awans do ligi okręgowej. W poprzednim sezonie byliśmy blisko, ale traciliśmy punkty ze słabszymi od siebie, co wykorzystali przeciwnicy. W tym sezonie ma być zupełnie inaczej. Mile widziana, a nawet wskazana jest taka gra jak jesienią tamtego roku, kiedy byliśmy liderem rozgrywek. Ostatni raz w lidze okręgowej występowaliśmy w sezonie 2011/12. Liczymy, że w tym roku się uda i sezon 2015/16 będzie okraszony właśnie występami w lidze okręgowej.

1. Kolejka "A" Klasy

Błękitni Korytów - LKS Osuchów

22 sierpnia godz. 16.00 (Boisko w Korytowie)