Błonie zdobyte

W rozegranym 12.10.2014r. spotkaniu 11 kolejki A klasy lider tabeli Błękitni Korytów pokonali w Błoniu tamtejszą Błoniankę II Błonie 4:0. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Patryk Gołyński 3 i Łukasz Chełstowski

Mecz zaczął zespół gospodarzy, ale to goście narzucili swoje warunki gry. Już w 4 minucie Gołyński zagrał piłkę wzdłuż pola karnego tam przepuszcza ją Zawiślański a przejmuje Brudko, który kończy wszystko niecelnym strzałem. W 5 minucie niecelnie z dystansu uderzył Gołyński. W 6 minucie miała miejsce pierwsza akcja Błonianki, która kończy się dośrodkowaniem piłki w wykonaniu Pobiedzińskiego prosto w ręce bramkarza. W 8 minucie z kolei prostopadłe podanie otrzymał Łukasz Karpiński, który uderzył. Piłka odbita rykoszetem mogła zmylić broniącego Filipka, ale ten końcami palców wybił na rzut rożny. W 9 minucie po rożnym Łukasza Karpińskiego i wybiciu obrońców nieudanym strzałem z dystansu popisał się Wójcik. W 13 minucie z kolei Odolczyk zagrywa prostopadłą piłkę do Kowalskiego, który w decydującym momencie został uprzedzony przez dobre wyjście bramkarza. W 17 minucie Wójcik zagrywa do Łukasza Karpińskiego ten dograł w pole karne do zamykającego całą akcję Mędygrała, który jednak źle sobie przyjął piłkę i dla korytowian skończyło się na strachu. W 28 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Łukasza Karpińskiego celnym strzałem głową popisał się Łukasz Mikulski. W 29 minucie z kolei po szybkim kontrataku Zawiślański zagrywa do Gołyńskiego a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem otwiera wynik meczu. Błękitni prowadzili 1:0. Zespół Błonianki chciał szybko odpowiedzieć i był bliski w 35 minucie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Mędygrała niecelnym strzałem głową popisał się jednak Łukasz Mikulski. W 39 minucie w odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Chełstowski, ale w tuż przed polem karnym stracił równowagę. W 42 minucie z kolei Gołyński zagrał do niepilnowanego Chełstowskiego, a ten zdecydował się na strzał w długi róg, po którym podopieczni Adama Skonecznego prowadzili już 2:0. Rezultat pierwszej połowy zostaje ustalony doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Tym razem to Chełstowski zalicza asystę przy golu Gołyńskiego. Do przerwy Błękitni prowadzili 3:0.

W drugiej połowie jako pierwsi zaatakowali miejscowi, już w 47 minucie. Przed szansą pokonania Filipka stanął Pobiedziński, ale bramkarz korytowian nie dał się pokonać. W 50 minucie z kolei po przejęciu piłki przez Gołyński odgrywa do Łojszczyka a ten uderza obok bramki. W 52 minucie po zagraniu Odolczyka Łojszczyk oddał lepszy strzał, ale golkiper Błonianki nie dał się pokonać. Chwilę później przed szansą na zdobycie gola dla gospodarzy stanął Świętochowski, ale przegrał pojedynek z Filipkiem. W 60 minucie to zespół prowadzony przez Adama Skonecznego powinien zdobyć bramkę. Brudko zagrywa do Gołyńskiego ten strzela w bramkarza, a dobitka Gontarza okazała się zbyt lekka. W 65 minucie kolejny raz formą błysnął bramkarz Błękitnych, który instynktownie obronił akcję błonian zapoczątkowaną przez Łukasza Karpińskiego i zakończoną przez Wójcika. W 67 minucie z kolei po zagraniu Gontarza Gołyński wszedł z piłką w pole karne i uderzył w boczną siatkę. W 77 minucie po zagraniu Brudko Gołyński ośmieszył obronę i bramkarza rywali i umieścił piłkę do pustej bramki. Jak się później okazało tą akcję najlepszy strzelec zespołu gości w tym meczu i całych rozgrywkach(18 goli) ustalił rezultat meczu. Ostatecznie Błękitni Korytów pokonali w Błoniu drugi zespół Błonianki Błonie 4:0. Następne spotkanie podopieczni Adama Skonecznego rozegrają na własnym obiekcie w niedzielę 19.10.2014r. i podejmą Passovię Pass. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.