Zostało dobre wrażenie

W rozegranym 7.09.2014r. w spotkaniu 2 kolejki III Okręgowej Ligi Warszawskiej zespół Błękitnych Korytów uległ na swoim obiekcie drużynie Tura Jaktorów 0:2. Mimo to pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Mecz zaczął zespół Błękitnych, który już w 1 minucie przeprowadził akcję, którą celnym strzałem zakończyła Karolak. Goście z Jaktorowa pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłali w 2 minucie, kiedy to niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Malec. W 5 minucie z kolei po zagraniu piłki do Jędrasa ten zauważył dobrze ustawionego Suchana, który uderzył obok bramki. W 7 minucie swoją szansę na bramkę mieli podopieczni Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego. Po rożnym Rychlewskiego bliski zdobycia bramki był Drązikowski. W 15 minucie z kolei akcję Błękitnych nieudanym strzałem zakończył Rychlewski. W 18 minucie nieskutecznie na bramkę strzeżoną przez Świtalę. W 23 minucie z kolei po zagraniu Świądera Malec otworzył wynik meczu i Tur Jaktorów prowadził 1:0. W 26 minucie z kolei po rożnym Jędrasa Kuczbejski podwyższył na 2:0.

Po przerwie w miarę upływu czasu gospodarze przycisnęli ale brakowało im szczęścia w wykończeniu sytuacji jakie tworzyli. Pierwsza z nich miała miejsce w 38 minucie, kiedy to na indywidualną akcję zdecydowała się Karolak, która dograła w pole karne, a tam nie trafił czysto w piłkę Kociszewski. W 42 minucie z kolei piłkę na pole karne z rzutu wolnego dorzucał Drązikowski, ale tym razem pecha miał Ryguła, który źle przyjął piłkę, a tam mu odskoczyła. W 46 minucie po indywidualnej akcji Ryguły akcję korytowian niecelnym strzałem zakończyła Karolak. Te i inne ataki mogły się zemścić na gospodarzach w 59 minucie, kiedy to goście wyszli sam na sam z bramkarzem. Gdy już do wydawało się, że Pietraszek wbije gwoździa do trumny to ofiarną interwencją Świdlicki uratował drużynę, przed większą porażką. Ostatecznie Błękitni Korytów przegrali z Turem Jaktorów 0:2 i po dwóch rozegranych meczach zajmują trzecie miejsce. Następne spotkanie podopieczni Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego rozegrają w niedzielę 14.08.2014r. o 12:00 w Zaborowie.

Świtala, Barej, Bielecki, Drązikowski, Frydrych, Karolak, Kociszewski, Majchrzak, Pelc, Puchalski, Rowiński, Rychlewski, Ryguła, Szlaga, Szewczyk, Świdlicki, Pokropek