Wymarzony start

W rozegranym 16.08.2014 w spotkaniu inaugurującym rozgrywki piłkarskiej A klasy zespół Błękitnych Korytów stanął na wysokości zadania i wygrał derbowe starcie z Relaxem Radziwiłłów 5:0. O wyniku zadecydował ostatni kwadrans spotkania. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Patryk Gołyński 2, Tomasz Kołosowski, Marcin Ludwiak i Mateusz Odolczyk

Mecz rozpoczął zespół gości, ale to Błękitni od początku zaatakowali. Już w 4 minucie strzał Gołyńskiego z rzutu wolnego odbił się od muru obrońców, a próbujący dobić Olas trafił w słupek, ale nawet, gdyby trafił, to gol nie został by uznany, ponieważ został złapany na spalonym. W 8 minucie piłkę na pole karne dogrywał Fronczak, a tam nie trafił w piłkę zamykający całą akcję Łojszczyk. Relax pierwszy raz zagroził w 11 minucie, kiedy to piłkę z rzutu wolnego w pole karne dograł Kośmider, a tam nie doszedł do piłki Różycki. W 12 minucie podopieczni Kamila Kapciaka i Dariusza Koźbiała przeprowadzili pierwszą akcję, którą po podaniu Grotkowskiego celnym strzałem zakończył Kośmider. W 17 minucie prostopadłe podanie otrzymał Kośmider, który zagrał piłkę do rąk bramkarzowi. W 19 minucie w końcu po krótki okresie przewagi radziwiłłowian zaatakowali korytowianie. Odolczyk zagrał do Swandzikowskiego ten bał się wziąć odpowiedzialność za zakończenie akcji i broniący Dubielecki złapał piłkę. W 21 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Łojszczyka niecelnym strzałem głową popisał się Gołyński. W 24 minucie w odpowiedzi nieudanym strzałem z dystansu akcję zespołu Relaxu zakończył Różycki. W 27 minucie celny strzał w kierunku bramki oddał Łojszczyk, a chwilę później piłkę na pole karne dogrywał Napiórkowski, a tam Filipek z trudem zdołał wypiąstkować futbolówkę. W 34 minucie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Fronczak. W 35 minucie wydawało się, że podopieczni Adama Skonecznego w końcu zdobędą bramkę, jednak tym razem przyjezdnych uratowała poprzeczka po strzale Łojszczyka. Do przerwy w derbach powiatu Błękitni remisowali bezbramkowo z Relaxem.

Po przerwie beniaminek A klasy zdecydowanie zdominował wydarzenia na boisku i co jakiś czas stwarzał groźne sytuację. Brakowało mu jednak albo szczęścia, albo precyzji. Wydawało się, że mecz ten może zakończyć się podziałem punktów, taki wynik zadowolił by zespół Relaxu. Jednakże od 75 minuty do samego końca gospodarze zagrali szybko z werwą i to im się opłaciło. Już w 75 minucie po rożnym Łojszczyka wynik meczu otworzył Gołyński. W 79 minucie Słomowicz zagrał do Zawiślańskiego ten wszedł w pole karne i wywalczył rzut karny. Jedenastkę na gola w 80 minucie zamienił Kołosowski i Błękitni prowadzili już 2:0. Kilka sekund po wznowieniu gry po szybkim kontrataku Słomowicz zagrywa do Gołyńskiego, a ten wykorzystuje sytuację sam na sam z Dubieleckim i zrobiło się już 3:0 dla gospodarzy. W 85 minucie tym razem z rzutu rożnego dośrodkował Gołyński, a rezultat spotkania na 4:0 podwyższył Ludwiak. Wynik spotkania został ustalony w 90 minucie, kiedy to po kolejnym rzucie rożnym asystę zaliczył Łojszczyk, a na listę strzelców wpisał się Odolczyk. Ostatecznie Błękitni Korytów wygrali inauguracyjny mecz rozgrywek piłkarskiej A klasy w derbowym starciu z Relaxem Radziwiłłów 5:0 i w dobrych nastrojach przystąpią do środowego starcia w Grodzisku Mazowieckim z Pogonią II Grodzisk. Początek tego meczu o godzinie 17:00.

Filipek(45’Mogielski), Kołosowski, Soból, Kowalski(65’Zawiślański), Grzegorek, Swandzikowski(65’Słomowicz), Olas, Fronczak(68’Ludwiak), Odolczyk, Łojszczyk-żółta, Gołyński