Trzy punkty zostały w Korytowie

W rozegranym w piątek 1.05.2015r. w spotkaniu 22 kolejki piłkarskiej A klasy zespół Błękitnych Korytów pokonał broniącą się przed spadkiem do B klasy drużynę drugiej Mszczonowianki 3:1. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli Kamil Olas, Adrian Kiełb i Michał Kajetaniak. Bramkę dla drużyny prowadzonej przez Sylwestra Błaszczaka zdobył Daniel Szcześniak

Mecz zaczął zespół gospodarzy, który od samego początku narzucił swoje warunki gry rywalom. Już w 3 minucie Błękitni przeprowadzają pierwszą akcję, którą niecelnym strzałem zakończył Odolczyk. W 6 minucie miejscowi wywalczyli rzut wolny pośredni z 21 metrów. Piłkę musnął Brudko a pewnym strzałem, który pozwolił objąć prowadzenie 1:0 popisał się Olas. W 9 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Gontarz, który zagrał do Odolczyka, którego strzał został zablokowany. W 11 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Odolczyk. W 12 minucie pierwszy raz mogło być groźnie pod bramką korytowskiej drużyny. Majchrzak zagrał do Sadowskiego, ale ten w decydującym momencie nie opanował futbolówki. W 15 minucie z kolei po zagraniu Chełstowskiego do Gontarza ten po wejściu z piłką w pole karne oddał celny strzał. Piłka jednak dochodzi pod nogi Kiełba, który precyzyjnym strzałem podwyższył wynik meczu na 2:0 dla Błękitnych. W odpowiedzi w 18 minucie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Cackowski. W 19 minucie Libera zagrał do Borowca, a ten decydującym momencie został uprzedzony przez Królikowskiego. W 21 minucie miała miejsce dwójkowa akcja między Gontarzem i Kajetaniakiem i niedokładnym zagraniu tego pierwszego w kierunku zamykającego całą akcję Chełstowskiego. W 24 minucie z rzutu wolnego piłkę na pole karne dogrywał Sieczkowski, a po wybiciu piłki przez obrońców celnym strzałem z dystansu popisał się Romaszewski. W 26 minucie po prostopadłym zagraniu Chełstowskiego do Kajetaniaka ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem przelobował go i zrobiło się 3:0 dla podopiecznych Adama Skonecznego. W 28 minucie celnym strzałem w kierunku bramki popisał się Gontarz. W 33 minucie celnie na bramkę gości ze Mszczonowa uderzał Soból. W 41 minucie wydawało się, że mszczonowianie zdobędą bramkę. Po zagraniu piłki przez Borowca do Sadowskiego ten uderzył celnie, a próbujący dobić Bruździak spudłował. Ostatecznie do przerwy Błękitni prowadzili w derbach powiatu żyrardowskiego z rezerwową Mszczonowianką 3:0.

Początek drugiej połowy to przewaga drużyny miejscowej ale dość nieoczekiwanie w 53 minucie po szybkim kontrataku i zagraniu Libery do Szcześniaka ten zdobywa bramkę dla gości. Błękitni prowadzili 3:1. W 58 minucie po zagraniu Chełstowskiego do Kajetaniaka ten zdaniem sędziego chciał wymusić karnego, którego arbiter ostatecznie nie przyznał. W 59 minucie dość nieoczekiwanie mogło być już 3:2 dla gospodarzy. Po długim prostopadłym podaniu w kierunku Borowca ten zrobił niemal wszystko mijając m.in. bramkarza rywali, ale będąc oko w oko z pustą bramką stracił równowagę i dla Błękitnych skończyło się na strachu. W 62 minucie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Olas. W 66 minucie celnie w kierunku bramki uderzył Kowalski. W 67 minucie z kolei Kajetaniak zagrał za lekko w kierunku Chełstowskiego. W 78 minucie Obłąkowski zagrał do Kowalskiego ten dograł piłkę w pole karne, ale tam nie było nikogo, który by zakończył akcję. Im bliżej końca spotkania tym oba zespoły starały się zdobyć bramkę ale żadnej się to nie udało i ostatecznie Błękitni Korytów wygrali z broniącą się przed spadkiem do B klasy rezerwową Mszczonowianką 3:1 i dzięki porażce dotychczasowego vicelidera tabeli z Feliksowa zajęli jego miejsce. Za tydzień drużyna Błękitnych rozegra kolejne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Adama Skonecznego zagrają w sobotę 9.05.2015r. o 16:00 w Chlebnii z rezerwami LKS-u Chlebnia.

W tym spotkaniu drużyna Błękitnych zagrała pierwszych raz w strojach nowego sponsora klubu firmy Kingpak Folie.

Królikowski, Olas, Soból, Słomowicz, Grzegorek-żółta(45’Kowalski), Chełstowski(76’Obłąkowski), Kiełb(66’Michałowski), Brudko, Odolczyk, Gontarz(66’Zawiślański), Kajetaniak