Pewna wygrana z Kamionkiem

W rozegranym w niedziele 15 marca spotkaniu towarzyskim zespół Błękitnych Korytów pokonał B klasą drużynę Kamionek Warszawa 6:1 i pozytywnym akcentem zakończył okres przygotowań do rundy wiosennej w piłkarskiej A klasie. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Michał Kajetaniak, Bartłomiej Gontarz, Kamil Olas, Tomasz Kołosowski, Damian Kowalski i Artur Lenc

Mecz zaczął zespół gości, ale to Błękitni od samego początku narzucili swoje warunki. Już w 4 minucie niecelny strzał z dystansu oddał Jagiełło. W 6 minucie po zagraniu Sobóla do Gontarza ten przeprowadził indywidualną akcję wejściem w pole karne, a tam wyłożył piłkę nadbiegającemu Kajetaniakowi, który otworzył wynik spotkania i Błękitni prowadzili 1:0. W 8 minucie po zagraniu Kowalskiego Odolczyk zszedł z piłką na wysokość 16-tki a kilka sekund później uderzył niecelnie. W 10 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne w wykonaniu Olasa nieskutecznym strzałem popisał się Soból. W 12 minucie po prostopadłym zagraniu do Gontarza ten wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem i zrobiło się 2:0. Goście z Warszawy pierwszy raz zagrozili w 15 minucie, ale po dośrodkowaniu piłki w pole karne, jeden z zawodników uderzył piłkę nieczysto i obyło się na strachu. W 17 minucie po zagraniu na skrzydło do Gontarza ten będąc na wysokości pola karne dograł w pole karne, a tam całą akcję precyzyjnym strzałem zakończył Olas, który podwyższył na 3:0. W 19 minucie z kolei po indywidualnej akcji Gontarz wywalczył karnego, który został wykorzystany przez Kołosowskiego i w szybkim tempie podopieczni Adama Skonecznego prowadzili 4:0. W 24 minucie z kolei Kowalski uderzył prosto w ręce bramkarza. W 27 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Jagiełło niecelny strzał głową oddał Kajetaniak. W 31 minucie Odolczyk zagrał do Brudko ten do Jagiełło, który spudłował. W 33 minucie po prostopadłym zagraniu Jagiełło w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Odolczyk, ale uderzył wysoko ponad bramką. W 36 minucie Jagiełło zagrał do Gontarza, a ten będąc naciskany zakończył wszystko strzałem, który powędrował wysoko w trybuny. W 43 minucie Olas zagrał do Gontarza, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem najpierw go minął, a chwilę później nie trafił do pustej bramki. W 45 minucie pierwszy raz w tym spotkaniu goście kończą swoją akcję celnym strzałem. Do przerwy Błękitni prowadzili z Kamionkiem Warszawa 4:0.

Drugą połowę rozpoczęli Błękitni, którzy od początku atakowali. Już w 48 minucie po zagraniu Kowalskiego w pole karne minimalnie spóźniony był Odolczyk, który nie sięgnął piłki, a ta minęła pole karne. W 49 minucie z kolei po prostopadłym zagraniu Jagiełło Kowalski strzałem w krótki róg podwyższył na 5:0. W 53 minucie po zagraniu Kajetaniaka celnym strzałem popisał się Kowalski. W 54 minucie po zagraniu piłki do napastnika rywali ten zostaje uprzedzony przez dobrze ustawionego Kołosowskiego i gracze Kamionka wywalczyli rzut rożny. Z rożnego piłkę na pole karne dogrywał Drozd. Tam piłkę głową do Elii zgrał Adrian Sawicki, a ten zdobył bramkę i Błękitni prowadzili 5:1. Im bliżej końca spotkania tym piłkarze beniaminka A klasy stworzyli całą masę sytuacji na zdobycie gola. Jednak nie potrafili ich wykorzystać. Dopiero w 87 minucie po zagraniu Zawiślańskiego Lenc ustala rezultat spotkania. Ostatecznie Błękitni Korytów pokonali Kamionek Warszawa 6:1 i pozytywnym akcentem zakończyli okres przygotowań do rundy wiosennej. Już za tydzień podopieczni Adama Skonecznego zainaugurują rundę wiosnę w piłkarskiej A klasie meczem derbowym w Bartnikach z Relaxem Radziwiłłów. Mecz odbędzie się w sobotę 21 marca o 15:30.

Królikowski, Kołosowski, Soból, Olas, Kowalski, Michałowski, Jagiełło, Odolczyk, Brudko, Gontarz, Kajetaniak, Filipek, Wójcik, Słomowicz, Obłąkowski, Wasiak, Łojszczyk, Fronczak, Swandzikowski, Zawiślański, Chełstowski, Kiełb