Derby dla Osuchowa

W rozegranym 25.04.2015r. w spotkaniu 21 kolejki piłkarskiej A klasy zespół Błękitnych Korytów przegrał w Osuchowie z tamtejszym LKS-em Osuchów 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Marek Jakubiak i Adrian Dąbrowski, a dla pokonanych trafił Bartosz Gontarz

Mecz zaczął zespół Osuchowa, ale to Błękitni narzucili swoje warunki gry grając jednak niedokładnie. Już w 1 minucie Olas zagrał w pole karne, a tam nie sięgnął piłki Gontarz. W 3 minucie Brudko dogrywał z rzutu wolnego ale za mocno w kierunku Gontarza. W 4 minucie z kolei Gontarz przegrał pojedynek biegowy z Barańskim. W 5 minucie natomiast Brudko zagrał za mocno w kierunku Kiełba. W 9 minucie z kolei były bramkarz Błękitnych Mogielski uprzedził Kajetaniaka. Kilka sekund później Odolczyk zagrywa do Kiełba, który również został uprzedzony przez golkipera z Osuchowa. W 10 minucie po dalekim wyrzucie piłki z autu w wykonaniu Olasa piłka spadła pod nogi Gontarza, który myśląc, że jest na spalonym zawahał się i dla miejscowych kończy się na strachu. W 11 minucie w odpowiedzi pierwsza próba akcji drużyny z Osuchowa kończy się niedokładnym zagraniem Witkowskiego do Jakubiaka. W 12 minucie pierwszy raz w tym meczu akcję zaczepną przeprowadzili podopieczni Adama Skonecznego. Kajetaniak zagrał prostopadle do Gontarza, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył za lekko i Mogielski pewnie jego strzał obronił. W 15 minucie w odpowiedzi niecelnym strzałem popisał się Dąbrowski. W 19 minucie z kolei Kamil Łojszczyk zagrał ze skrzydła w pole karne, a tam całą akcję zamknął Jakubiak i LKS Osuchów prowadził 1:0. W 20 minucie mógł być remis. Brudko zagrał do Gontarza, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył obok bramki. W 29 minucie Kamil Łojszczyk zagrywa w pole karne tam obrońcy wybili piłkę, która trafia pod nogi Todorovicia, a ten uderzył nad bramką. W 30 minucie Mogielski znów uprzedza zawodnika gości. Tym razem Kiełba. W 31 minucie celnym strzałem będąc na wysokości pola karnego popisał się Sobczyński. W 33 minucie Gontarz zagrywa do Odolczyka, który zagrywa do Olasa, a ten kończy wszystko celnym strzałem. W 38 minucie na indywidualną akcję zakończoną niecelnym strzałem zdecydował się Kamil Łojszczyk. W 39 minucie widząc wysuniętego bramkarza nieznacznie chybił przy próbie lobu Odolczyk. W końcówce przycisnęli miejscowi, ale gola nie zdobyli. Mimo to, to właśnie oni prowadzili 1:0.

Drugą połowę aktywnie zaczął zespół Błękitnych. W 50 minucie Kowalski zagrał w pole karne a tam celnym strzałem popisał się Zawiślański. W 54 minucie w odpowiedzi Dąbrowski zagrał na skrzydło do Todorovicia, który dograł w pole karne, a tam niecelnym strzałem głową popisał się Kamil Łojszczyk. W 55 minucie po długim wrzucie piłki z autu uderzeniem ponad bramką popisał się Słomowicz. W 57 minucie po rożnym Odolczyka Słomowicz oddał niecelny strzał głową. W 58 minucie z kolei po zagraniu piłki do Damiana Kowalskiego ten zagrywa w pole karne. Piłkę przepuszcza Zawiślański, a całą akcję zamknął Gontarz, który doprowadził do remisu 1:1. Od tego momentu oba zespoły szukały okazji na zdobyciem bramki, która da możliwość zdobycia niezwykle cennych trzech punktów. W 60 minucie Soboń dogrywa w pole karne, a tam czujny bramkarz Filipek swoim piąstkowaniem zażegnał niebezpieczeństwo. W 67 minucie po prostopadłym zagraniu do Kajetaniaka ten popisał się celnym strzałem. W 69 minucie po zagraniu Olasa do Zawiślańskiego ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył obok bramki. W 71 minucie tym razem prostopadłą piłkę w kierunku Zawiślańskiego zagrał Brudko i również bez powodzenia. W 74 minucie Dąbrowski zagrywa do Kamila Łojszczyka, który w ostatniej chwili został uprzedzony przez Słomowicza. W 77 minucie miało miejsce wstrzelenie piłki w pole karne gości, a tam w całym zamieszaniu niecelnie uderzył Kamil Łojszczyk. W 83 minucie błąd przy wybiciu popełnia bramkarz Mogielski, którego nie potrafił wykorzystał Grzegorz Łojszczyk. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów to większą determinację wykazali osuchowianie i to oni w 90 minucie spotkania po indywidualnej akcji Dąbrowskiego przechylili losy meczu na swoją stronę i ostatecznie LKS Osuchów udowodnił, że w powiecie żyrardowskim z pośród dwóch czołowych drużyn z powiatu są najlepsi pokonując w meczu derbowym lokalnego rywala Błękitnych Korytów 2:1. Już w najbliższy piątek 1 maja drużyna Błękitnych podejmie na własnym boisku zespół Mszczonowianki II Mszczonów. Mecz rozpocznie się o godzinie 12:00