Wygrany sparing z Pogonią

W rozegranym w sobotę 7.02.2015r. spotkaniu towarzyskim zespół Błękitnych Korytów pokonał w Korytowie B klasową Pogoń Wiskitki 2:1. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Bartosz Gontarz i zawodnik testowany, dla Pogoni zdobył gościnnie grający Tomasz Michałowski

Mecz zaczął zespół Pogoni, ale to Błękitni od początku zaatakowali i już w 4 minucie po wyrzucie piłki z autu na indywidualną akcję zdecydował się Gontarz, który otworzył wynik spotkania i Błękitni prowadzili 1:0. W 11 minucie po zagraniu Jagiełło w pole karne niecelnym strzałem popisał się Kowalski. W 20 minucie przed szansą zdobycia drugiego gola dla zespołu gospodarzy stanął Jagiełło, który najpierw minął bramkarza gości, a następnie będąc na niewygodnej pozycji uderzył obok bramki. W 22 minucie z kolei sytuację sam na sam z golkiperem Pogoni zmarnował Brudko. W 25 minucie z kolei po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Jagiełło niecelny strzał głową oddał Słomowicz. Goście z Wiskitek od czasu do czasu starali się postraszyć defensywę korytowską i w 32 minucie po raz pierwszy zrobiło się groźnie pod polem karnym gospodarzy. Po prostopadłym podaniu na indywidualną akcję zdecydował się Sitkiewicz, który zdaniem sędziego chciał wymusić rzut karny, który nie został podyktowany. W 35 minucie po zagraniu Szlagi niecelny strzał w kierunku bramki oddał Skibiński. W 39 minucie dość nieoczekiwanie po zagraniu Kolisa goście zdobywają bramkę wyrównującą. Szczęśliwym strzelcem był wypożyczony na pierwszą połowę z drużyny miejscowej Michałowski i jak się później okazało remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie podopiecznie Adama Skonecznego dalej przeważali i stwarzali dogodne okazje na zdobycie bramki. Udało im się to dopiero w 57 minucie, kiedy to po prostopadłym zagraniu Brudko bramkę uzyskał zawodnik testowany i Błękitni prowadzili 2:1. W końcówce meczu przyjezdni mogli jednak zdobyć bramkę wyrównującą, ale na wysokości zadania stanął bramkarz Filipek, który obronił strzał Skibińskiego, a piłka po strzale z dobitki Kolisa przeleciała nad poprzeczką. Ostatecznie Błękitni Korytów pokonał grającą w B klasie Pogoń Wiskitki 2:1. Za tydzień podopieczni Adama Skonecznego rozegrają kolejny sparing. Tym razem wystąpią w roli przysłowiowego gościa w pojedynku z Wrzosem Międzyborów. Mecz ten odbędzie się w niedzielę 15 lutego o 19:00 w Milanówku.

Mogielski, Filipek, Swandzikowski, Kołosowski, Słomowicz, Olas, Kowalski, Chełstowski, Brudko, Odolczyk, Jagiełło, Gontarz, Fronczak, Wasiak, Michałowski, Bobla, Kiełb i zawodnik testowany

Skład Pogoni:

Olech, Skibiński, Balkowski, Lewandowski, Cegielski, Kubiński, Sitkiewicz, Szlaga, Kolis oraz gościnnie Michałowski, Fronczak, Bobla, Wasiak