Udany koniec piłkarskiej jesieni

W rozegranym 8.11.2014r. spotkaniu kończącym rozgrywki rundy jesiennej w piłkarskiej A klasie zespół Błękitnych Korytów pokonał w Zielonkach drużynę Naprzodu Stare Babice 3:1. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Grzegorz Łojszczyk 2 i Patryk Gołyński

Mecz zaczął zespół gospodarzy, który na początku stosował atak pozycyjny. W 3 minucie to ten zespół jako pierwszy zaatakował i wywalczył rzut wolny. Z tego stałego fragmentu gry piłkę po dograniu Szczuckiego przejął Mateusz Kowalski i uderzył tuż obok bramki. W 5 minucie miała miejsce pierwsza akcja drużyny z Korytowa, którą niecelnym strzałem zakończył Jagiełło. W 6 minucie Jagiełło uderzył z wolnego w mur, po którym odbita piłka trafia pod nogi Łojszczyka, od którego też się odbiła, a walczący Soból wywalczył rzut rożny. W 9 minucie Łojszczyk zagrał do Gołyńskiego. Ten zdecydował się na strzał, który wypiąstkował bramkarz Naprzodu Staniak. W 17 minucie piłkarze Naprzodu odpowiedzieli niecelnym strzałem z rzutu wolnego w wykonaniu Gępczyńskiego. W 22 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Jagiełło celny strzał głową oddał Gołyński. W 28 minucie miała miejsce najlepsza okazja na zdobycie bramki dla zespołu ze Starych Babic. Prostopadłą piłkę do nogi otrzymał Janasz, który uderzył kąśliwie, ale bramkarz Mogielski obronił instynktownie. W 32 minucie z kolei po wrzucie piłki w pole karne w wykonaniu Jagiełło piłkę do bramki po strzale głową skierował Łojszczyk i Błękitni prowadzili 1:0. Od tego momentu to gospodarze narzucili swoje warunki gry szukając okazji do wyrównania. W 40 minucie po szybkim wznowieniu gry z autu okazję na wyrównanie zmarnował Szczucki. Z kolei w 42 minucie Bartosiak zagrał prosto w ręce bramkarza. W doliczonym czasie gry pierwszej połowie podopieczni Adama Skonecznego, którzy ustawili się na grę z kontrataku powinni zdobyć bramkę na 2:0. Łojszczyk będący na skrzydle odegrał do Odolczyka, a ten do Jagiełło, który zagrał prostopadle do Gołyńskiego. Gołyński minął bramkarza i uderzył tak, że stojący na linii bramkowej obrońca odbił piłkę ramieniem i gospodarzom upiekło się. Do przerwy Błękitni prowadzili w Zielonkach z Naprzodem Stare Babice 1:0.

W drugiej połowie rozpoczęli goście, ale to miejscowi od początku przycisnęli. Już w 49 minucie Szczucki zagrał w pole karne a tam bliski zdobycia gola był Wawrzeniecki. W 52 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Wawrzenieckiego koszmarny błąd popełnia bramkarz Mogielski nie łapiąc, prostego dośrodkowania. Wykorzystał to Gępczyński, który dołożył nogę i mieliśmy remis 1:1. Od tego momentu to goście musieli się otworzyć. Już w 60 minucie Brudko zagrał do Gołyńskiego ten uderzył obok bramki. W 68 minucie Odolczyk zagrał do Jagiełło, a ten prostopadle do Gołyńskiego, który znów zmarnował szansę. W 70 minucie z kolei celnym strzał z dystansu po zagraniu Łojszczyka oddał Jagiełło. Za akcją poszedł jednak Soból, który dograł do Odolczyka, a ten za długo składał się aby oddać strzał i w końcu piłkę stracił. W 72 minucie z kolei po rożnym Jagiełło piłkę głową zgrywa Ciesielski, którą głową strąca Damian Kowalski i trafia w poprzeczkę, a odbitą piłkę w dużym zamieszaniu w pustej bramce umieszcza Łojszczyk i Błękitni ponownie prowadzili. Tym razem 2:1. W 76 minucie z kolei Ciesielski do Brudko, a ten prostopadle do Gołyńskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem lekką podcinką podwyższył na 3:1. W 80 minucie znów prostopadłą piłkę od Brudko otrzymał Gołyński, ale tym razem uderzył prosto w dobrze ustawionego bramkarza. W 85 minucie próbowali się odgryść miejscowi. Po prostopadłym podaniu Wawrzenieckiego niecelnym strzałem popisał się Zieliński. W 86 minucie w odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Gołyński, który przegrał pojedynek z bramkarzem. W doliczonym czasie gry celnym strzałem popisał się Wawrzeniecki, a w odpowiedzi po raz kolejny zimnej krwi przy wykończeniu zabrakło Gołyńskiemu. Ostatecznie jednak Błękitni Korytów pokonali w Zielonkach tamtejszy Naprzód Stare Babice 3:1 i dzięki temu z dorobkiem 35 punktów zakończyli rundę jesienną. Które ostatecznie miejsce zajmą pierwsze czy drugie? Dowiemy się tego za tydzień.