Porażka mimo dzielnej postawy

W rozegranym 19.10.2014r. w spotkaniu 8 kolejki III Warszawskiej Ligi Okręgowej zespół Błękitnych Korytów przegrał z Zaborowianką Zaborów 4:6. Bramki dla podopiecznych Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego zdobyli: Antoni Ryguła 2, Patrycja Karolak i Jakub Świdlicki

Mecz zaczął zespół gospodarzy, który od początku starał się zagrozić bramce gości. Już w 6 minucie nieporozumienie między obrońcami wykorzystał Ryguła, który w decydującym momencie został powstrzymany przez bramkarza. W 7 minucie pierwszy raz w tym meczu zaatakowali zaborowianie. Na indywidualną akcję zdecydował się Kowalski, który odegrał do Baranowskiego, a ten wywalczył rzut rożny. W 9 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego bramkę, która otworzyła wynik meczu zdobył Adamczyk i Zaborowianka prowadziła 1:0. W 12 minucie Błękitni powinni doprowadzić do remisu. Prostopadłe podanie otrzymał Ryguła, który uderzył celnie, a dobitka Karolak była powstrzymana przez arbitra, który odgwizdał pozycję spaloną. W 22 minucie po powstałym zamieszaniu w polu karnym miejscowych celnym strzałem w kierunku bramki popisał się Baranowski. W 24 minucie dość nieoczekiwanie podopieczni Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego doprowadzili do remisu. Błąd obrońcy wykorzystała Karolak i mieliśmy remis 1:1. Radość z remisu korytowian trwała tylko dwie minuty. W 27 minucie Lesiak zagrał do Baranowskiego a ten po minięciu bramkarza umieszcza piłkę w pustej bramce i ostatecznie po pierwszej połowie Zaborowianka prowadziła w Korytowie 2:1.

Po przerwie mecz dobrze ułożył się dla zaborowian, którzy w 47 minucie po długim zagraniu Juskowiaka kiks zalicza obrońca zespołu z Korytowa, a okazji przed którą stanął Baranowski nie zmarnował i Zaborowianka prowadziła już 3:1. Korytowianie podjęli jednak walkę i w 48 minucie po szybkim kontrataku Ryguła znalazł sposób na zdobycie gola i zrobiło się 3:2 dla przyjezdnych. Tuż po wznowieniu zaborowianie zdobywają czwartego gola po tym jak na listę strzelców wpisał się Tatrocki, a w 52 minucie piątego gola zdobył Baranowski. Przy stanie 5:2 dla Zaborowianki wydawało się, że losy tego meczu są rozstrzygnięte. Okazało się jednak, że Błękitni mimo trzech bramek straty pokazali charakter i wolę walki. Najpierw w 56 minucie trzeciego gola zdobył Świdlicki, a chwilę później bramkę kontaktową zdobył Ryguła i Zaborowianka prowadziła tylko 5:4. W 57 minucie wydawało się, że będzie remis, ale po zagraniu Drązikowskiego presji niewytrzymał Ryguła. W konsekwencji w 59 minucie rezultat spotkania ustalił Baranowski. Ostatecznie Zaborowianka Zaborów pokonała Błękitnych Korytów 6:4. Za tydzień podopieczni Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego zakończą sezon rundy jesiennej meczem derbowym z AP OSiR II Żyrardów. Mecz ten odbędzie się w niedzielę 26.10.2014r. o 13:00 w Korytowie.

Świtala, Staniaszek, Barej, Bielecki, Frydrych, Karolak, Kociszewski, Majchrzak, Pelc, Puchalski, Rowiński, Rychlewski, Ryguła, Szlaga, Drązikowski, Świdlicki, Marcinowski