Heroiczny bój okraszony zwycięstwem

W rozegranym 12 września meczu w ramach 4. kolejki "A" klasy nasza osłabiona po czerwonej kartce drużyna pokonała na wyjeździe rezerwy Błonianki Błonie 4:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Dobiesław Brudko, Bartosz Gontarz, Marcin Zawiślański i Grzegorz Łojszczyk.

Nasza drużyna od początku próbowała zrealizować swój cel - szybko strzelić bramkę. Cel udało im się spełnić, bo 13 minut po pierwszym gwizdku arbitra faulowany w polu karnym był Czarek Ryszkowski. Do piłki podszedł Dobek Brudko, który rozpoczął strzelanie w tym meczu. Po strzelonej bramce tempo gry troszkę siadło, jednak nasza drużyna oddawała sporo strzałów, które były niestety niecelne. W meczu było kilka kontrowersji. Pierwszą z nich był brutalny faul wyprostowaną nogą rywala, po którym zawodnik Błonianki otrzymał tylko żółtą kartkę. Gdy wydawało się, że nasza drużyna ma wszystko pod kontrolą, rywale doprowadzili do remisu. 7. minut przed końcem pierwszej połowy dobrą sytuacje na wyprowadzenie naszej drużyny miał Czarek Ryszkowski, jednak w bramce czujny okazał się bramkarz rywali.

Na początku drugiej połowy trochę roboty miał Adam Filipek, ale na nasze szczęście nasz bramkarz był czujny i nadal był remis. Warto pochwalić Filipka za obronę piłki, która zmierzała prosto w okienko. Jednak to co się stało po tej interwencji trzeba jak najszybciej wymazać z pamięci. Po wyżej opisanej interwencji Adam Filipek poprosił o zmianę (problemy z kolanem), gdy leżał na boisku kibice gospodarzy wymienili z nim "kilka słów", po których nasz bramkarz za obraźliwy gest w stronę kibiców został ukarany czerwoną kartką. W miejsce Filipka, bramki naszej drużyny strzegł Michał Olech, który w tym meczu zadebiutował. Kilka minut po tej kuriozalnej sytuacji nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Po bardzo dobrym podaniu Rafała Jagiełły piłkę w siatce umieścił Bartek Gontarz. Po tej bramce mecz stał się bardzo emocjonujący. Rywale próbowali ponownie wyrównać, jednak to nasz zespół strzelił kolejną bramkę. Marcin Zawiślański wywarł presję na obrońcach Błonianki, po czym pozostało mu pokonać bramkarza. Ta sztuka Marcinowi się udała, dzięki czemu nasza drużyna mimo gry w osłabieniu prowadziła już 3:1. Po strzelonej bramce mamy kolejną kontrowersję. Sytuacja taka sama jak w pierwszej połowie - brutalny faul wyprostowaną nogą rywala skończył się tylko żółtą kartką. Po kolejnej strzelonej bramce nasza drużyna nadal atakowała, jednak bez skutku aż do 89. minuty. Po dośrodkowaniu Łukasza Chełstowskiego, Daniel Słomowicz zgrał piłkę głową do Łojszczyka, a ten również głową ustalił wynik spotkania.

Kolejny mecz i kolejna lepsza druga połowa. Warte odnotowania jest to, że pomimo gry w osłabieniu nasza drużyna potrafiła strzelić aż trzy bramki. Pokazuje to jaką waleczną drużyną jest nasz zespół.

Adam Filipek (czerwona kartka) - Łukasz Chełstowski, Kamil Olas, Tomasz Kołosowski (45' Daniel Słomowicz), Damian Obłąkowski - Bartosz Gontarz, Dobiesław Brudko, Mateusz Odolczyk, Rafał Jagiełło (80' Grzegorz Łojszczyk), Adrian Kiełb (45' Marcin Zawiślański) - Cezary Ryszkowski (58' Michał Olech)