Derby nie rozstrzygnięte

W rozegranym 13.09.2014r. spotkaniu 6 kolejki A klasy zespół Błękitnych Korytów zremisował z LKS-em Osuchów 2:2. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobył Patryk Gołyński, a dla Osuchowa strzelali: Radosław Michalak i Daniel Michalski

Zanim mecz się rozpoczął, to minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej dzień wcześniej mamy trenera Błękitnych Adama Skonecznego. Wracając do meczu to spotkanie zapowiadało się nie tylko jako derby, ale także starcie byłych zawodników beniaminka z Korytowa z obecną drużyną Błękitnych.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla zespołu gości. Już w 2 minucie błąd fatalny w skutkach po strzale Michalaka popełnia bramkarz Mogielski i LKS Osuchów prowadzi 1:0. Błękitni próbowali otrząsnąć się z letargu i już w 12 minucie przeprowadzili pierwszą akcję, którą celnym strzałem zakończył Jagiełło. W 15 minucie po rożnym Jagiełło i wybiciu obrońców celnym strzałem popisał się Fronczak. W 18 minucie w odpowiedzi szybko wznowienie piłki z autu przez podopiecznych Mariusza Strojczyka, których akcję celnym strzałem zakończył Michalak. W 19 minucie z kolei po zagraniu Michalskiego strzałem obok bramki akcję przyjezdnych zakończył Kamil Łojszczyk. W 29 minucie po rożnym Michalaka niecelnym strzałem głową popisał się Woziński. W 33 minucie przewaga drużyny z Osuchowa zostaje udokumentowana zdobyciem bramki. Bardzo dobrym podaniem popisał się Kamil Łojszczyk, a wynik spotkania, który ustala rezultat pierwszej połowy na 2:0 dla LKS-u Osuchów podwyższa Michalski.

Po przerwie początek znów należał do goście z Osuchowa, którzy od samego początku stworzyli kilka okazji do zdobycia bramki. Już w pierwszej akcji po przerwie bliżsi zdobycia trzeciej bramki byli przyjezdni. Jakubiak zagrywa do Michalaka, ten zauważył dobrze ustawionego Michalskiego, który uderzył minimalnie nad poprzeczką. W 47 minucie z kolei przed szansą zdobycia gola stanął Kamil Łojszczyk, ale uderzył wprost w bramkarza Błękitnych. Ci pierwszy raz zaatakowali w 52 minucie. Kowalski zagrał prostopadle do Gołyńskiego, a ten po wejściu w pole karne ośmieszył cały blok defensywny przyjezdnych i po minięciu bramkarza zdobywa bramkę kontaktową. LKS Osuchów prowadził już tylko 2:1. W 54 minucie z kolei bardzo dobrze tam gdzie wbiegał Gołyński zagrał Jagiełło, a ten strzałem z pierwszej piłki z woleja doprowadza do remisu 2:2. W kolejnych minutach mecz się wyrównał, a oba zespoły miały swoje okazje do przechylenia szali na własną korzyść. Najbliżej tego byli osuchowianie w doliczonym czasie gry, ale dwukrotnie uderzenie Łazarczyka w instynktowny sposób obronił Mogielski. Ostatecznie mecz derbów powiatu żyrardowskiego zakończył się remisem 2:2. Wynik ten oznacza, że podopieczni Adama Skonecznego spadli z trzecią na szóstą lokatę, a drużyna z Osuchowa spadła z drugiego na trzecie miejsce. Następne spotkanie drużyna Błękitnych Korytów rozegra już w środę będzie to mecz w ramach III Rundy Pucharu Polski, a rywalem będzie beniaminek Ligi Okręgowej Naprzód Brwinów. Szkoleniowcem najbliższego rywala podopiecznych Adama Skonecznego jest były trener Błękitnych Zbigniew Kakietek. Początek meczu z Naprzodem zaplanowany jest na godzinę 16:30.

Mogielski, Kołosowski, Ciesielski, Olas, Kowalski(67’Słomowicz), Fronczak(45’Gołyński), Chełstowski(45’Gontarz)(92’Swandzikowski), Jagiełło, Brudko, Odolczyk, Grzegorz Łojszczyk-żółta