Siedem bramek i wygrana gospodarzy

W rozegranym 9.11.2014r. spotkaniu towarzyskim zespół Błękitnych Korytów 2003 pokonał drużynę LKS-u Osuchów 2002/2003 4:3. Bramki dla podopiecznych Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego zdobyli: Antoni Ryguła 2, Bartosz Majchrzak i Franciszek Brudko. Gole dla drużyny prowadzonej przez Rafała Wozińskiego strzelali: Łukasz Krzemiński, Paweł Szustakiewicz i Dominik Melon

Mecz zaczął zespół Błękitnych, który od początku zaatakował. Już w 1 minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Drązikowski. W 8 minucie pierwszy raz w tym meczu zaatakowali goście z Osuchowa ale wszystko skończyło się na strachu dla miejscowych po złym dośrodkowaniu Mariańskiego. W odpowiedzi celnym strzałem z dystansu popisał się Drązikowski. W 9 minucie z kolei Melon zagrał do Mariańskiego ten uderzył obok bramki. W 17 minucie po zagraniu Ryguły niecelnym strzałem popisał się Szlaga. W 18 minucie po zagraniu Ryguły Szlaga trafia w słupek. W 28 minucie Świdlicki zagrywa w pole karne do zamykającego całą akcję Majchrzaka, a ten strzałem po długim rogu otworzył wynik spotkania i Błękitni prowadzili 1:0. W końcówce pierwszej połowy szansę na zdobycie bramki wyrównującej mieli podopieczni Leszka Grzegorka i Piotra Rowińskiego. Piłkę z rzutu rożnego po dośrodkowaniu Drązikowskiego mógł do własnej bramki skierować Mariański, ale bramkarz Krawczyk zachował czujność. Do przerwy Błękitni prowadzili 1:0.

Po przerwie lepiej zaczęli piłkarze LKS-u Osuchów. Już w 36 minucie po zagraniu piłki do Krzemińskiego ten zdecydował się na strzał, przy którym błąd popełnił bramkarz Staniaszek i podopieczni Rafała Wozińskiego doprowadzili do remisu 1:1. Korytowianie jednak szybko się ocknęli i w 38 minucie po strzale Ryguły Błękitni prowadzili 2:1. Od tego momentu to osuchowianie narzucili swoje warunki gry, czego udokumentowaniem była bramka z 53 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Szustakiewicz. W Korytowie mieliśmy remis 2:2. Gospodarze szybko znów skontrowali i po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Ryguły najpierw piłkę odbił bramkarz Krawczyk, a chwilę później w niezrozumiały sposób zachował się obrońca gości Mirgos, który poczuł się jak bramkarz i złapał futbolówkę. W efekcie mieliśmy rzut karny dla Błękitnych, którego wykorzystał Brudko i Błękitni prowadzili 3:2. Od tego momentu oba zespoły szukały okazji do zdobycia kolejnych goli. Te padły w końcówce. Najpierw w 60 minucie meczu po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego wybili piłkę obrońcy. Ta trafiła pod nogi Bareja, który zagrał w kierunku bramki. Tam błąd popełnia bramkarz i Ryguła na 4:2. Grający do końca podopieczni Rafała Wozińskiego wykorzystali dekoncentrację korytowian i w 63 minucie po dośrodkowaniu Krzemińskiego Melon dopełnia formalności. Ostatecznie Błękitni Korytów 2003 pokonali LKS Osuchów 2002/2003 4:3. Na zakończenie meczu urządzono serię rzutów karnych. W niej również lepsi okazali się piłkarze Błękitnych, którzy wygrali 5:3. Jeśli pogoda za tydzień dopisze, to oba zespoły rozegrają rewanż w Osuchowie.

Świtala, Staniaszek, Brudko, Kociszewski, Karolak, Świdlicki, Szlaga, Rychlewski, Ryguła, Majchrzak, Puchalski, Barej, Drązikowski, Rowiński, Szewczyk, Pelc