Relax na kolanach

W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej w piłkarskiej A klasie drużyna Błękitnych Korytów rozbiła w derbach powiatu żyrardowskiego drużynę Relaxu Radziwiłłów 9:0. Bramki dla podopiecznych Adama Skonecznego zdobyli: Bartosz Gontarz 3, Michał Kajetaniak 3, Tomasz Kołosowski, Łukasz Soból i Adrian Kiełb.

Mecz zaczął zespół Błękitnych, który od początku narzucił swoje warunki gry. Już w 4 minucie po prostopadłym zagraniu do Gontarza ten kończy wszystko celnym strzałem. W 6 minucie po zagraniu Jagiełło do Gontarza ten wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Kołosowski i Błękitni prowadzili 1:0. W 7 minucie po dośrodkowaniu piłki ze skrzydła w pole karne piłka po strzale głową Sobóla odbiła się od poprzeczki. W 9 minucie pierwszy raz w tym meczu zaatakowali piłkarze Relaxu, których celnym strzałem w kierunku bramki akcję zakończył grający trener Kapciak. W 10 minucie po kolejnej akcji gospodarzy celny strzał w kierunku bramki oddał Nowak, a w odpowiedzi w 11 minucie po prostopadłym zagraniu Kajetaniaka do Kowalskiego ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył zbyt lekko i golkiper nie miał problemów z obroną. W 15 minucie po szybkim kontrataku celnym strzałem popisał się Kajetaniak. W 18 minucie piłkę z rzutu wolnego na pole karne wrzucał Kapciak, ale nikt nie zdołał zmieni lotu piłki. W 19 minucie celnym strzałem popisał się Kajetaniak, a w 20 minucie chyba najlepsza okazja dla zespołu Relaxu na zdobycie gola. Po prostopadłym zagraniu do Różyckiego ten zostaje w ostatniej chwili przez wślizg bramkarza Błękitnych. W 23 minucie tym razem nikt nie zamknął dośrodkowania Kajetaniaka, a po zagraniu do niego piłki sam uderzył tak, że obrońcy zablokowali to uderzenie. W 24 minucie po wolnym Rutkowskiego i wybiciu obrońców celnym strzałem z dystansu popisał się Kapciak. W 27 minucie po prostopadłym zagraniu Kajetaniaka Gontarz podwyższa prowadzenie gości z Korytowa na 2:0. W 31 minucie z kolei po prostym błędzie jednego z obrońców rywali do piłki dopadł Kajetaniak, który jak się później okazało ustalił wynik meczu po pierwszej połowie. Do przerwy Błękitni prowadzili w Bartnikach z Relaxem 3:0.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dalej stroną przeważającą byli podopieczni Adama Skonecznego, którzy już w 48 minucie po zagraniu Jagiełło i strzale Gontarza prowadzili już 4:0. W 52 minucie w odpowiedzi miejscowi kończą swoją akcję niecelnym strzałem w wykonaniu Aleksandrowicza. W 57 minucie z kolei Kajetaniak zagrywa do Gontarza, a ten zdobywa bramkę i Błękitni prowadzili 5:0. W 62 minucie tym razem na listę asystentów wpisuje się Brudko, a wynik zwiększa Kajetaniak i zrobiło się 6:0. W 71 minucie Jagiełło zagrywa do Kajetaniaka, a ten zdobywa 7 bramkę dla zespołu z Korytowa. W 74 minucie Brudko zagrał do Kiełba, a ten podwyższa na 8:0.Wynik spotkania zostaje ustalony w 80 minucie, kiedy to po rożnym Olasa strzałem głową Soból zakończył festiwal strzelecki w wykonaniu drużyny wice lidera tabeli. Ostatecznie Błękitni Korytów pokonali w Bartnikach Relax Radziwiłłów 9:0. Za tydzień drużyna Błękitnych podejmie u siebie mistrza jesieni Pogoń II Grodzisk Mazowiecki. Mecz odbędzie się w sobotę 28.03.2015r. o 16:00.