Porażka mimo heroicznej walki

W rozegranym 2 września spotkaniu ligowym nasza drużyna U-13 przegrała u siebie z Zaborowianką Zaborów 3:5. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Jakub Świdlicki i Patrycja Karolak x2.

Spotkanie nie zaczęło się zbyt dobrze dla naszej drużyny. Już w drugiej minucie zawodnik rywala pokonał Rygułę. Kilka minut później mogliśmy wyrównać za sprawą Borowca, jednak jego strzał z daleka zatrzymał się na poprzeczce. W 7. minucie udało nam się zremisować. Po dośrodkowaniu Drązikowskiego z rzutu rożnego piłkę głową do bramki wpakował Świdlicki. Po zdobyciu gola dobrą interwencją popisał się Ryguła, jednak minutę później Zaborowianka ponownie wyszła na prowadzenie. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy rywale byli blisko strzelenia kolejnego gola, jednak zawodnik rywala trafił w słupek. Minutę później rywale jednak podwyższyli wynik spotkania na 1:3.

W drugiej połowie nasza drużyna ruszyła do odrobienia strat. Zaczęło się od kilku niecelnych strzałów, jednak w 35. minucie rywale ponownie mieli sporo szczęścia. Świdlicki uderzył w słupek, a chwilę później w poprzeczkę. Po tej akcji Staniaszek obronił sytuacje sam na sam, dzięki czemu mieliśmy jeszcze szansę na korzystny rezultat. Kilka minut później ponownie w bramce czujny był Staniaszek, który obronił kolejny groźny strzał. W 42. minucie udało się w końcu strzelić bramkę kontaktową. Po kolejnym dośrodkowaniu Drązikowskiego gola strzeliła Patrycja Karolak. Po strzelonej bramce nasza drużyna chciała jak najszybciej doprowadzić do remisu. Kilka minut po strzeleniu bramki w bardzo dobrej sytuacji niecelnie uderzył Borowiec. W 47. minucie rywale podwyższyli wynik spotkania na 2:4. Po tej bramce nasza drużyna próbowała złapać kontakt, przez co nadzialiśmy się na kontrę, którą rywale wykorzystali. Minutę po stracie kolejnej bramki Borowiec ponownie trafia w słupek. Pięć minut przed końcem spotkania wynik spotkania, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ryguły ustaliła Patrycja Karolak.

Ryguła - Świdlicki, Barej, Bielecki, Drązikowski - Karolak, Borowiec, Szewczyk - Majchrzak