Pierwsze punkty orlików

16 września - ten dzień nasza najmłodsza drużyna młodzieżowa (U-11) będzie bardzo miło wspominać, ponieważ zdobyli pierwsze punkty w sezonie. Nasz zespół wygrał u siebie z rezerwami FC Komorów 9:2, a bramki dla Błękitnych strzelili: Adam Szlaga x4, Patryk Szlaga x3, Mateusz Majchrzak i Mateusz Małecki.

Już na początku spotkania nasza drużyna dała znak, że pierwsze punkty są w zasięgu ręki. W 2. minucie padł pierwszy gol pierwszy gol dla naszego zespołu. Po strzale Michała Kowalczyka piłka odbiła się od poprzeczki, a piłkę do bramki ostatecznie skierował Adam Szlaga. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Minutę później pięknym strzałem ze swojej połowy popisał się Mateusz Majchrzak podwyższając tym samym w bardzo dobrym stylu wynik spotkania. Kolejna groźna akcja dla naszej drużyny nadarzyła się w 5. minucie, jednak strzał Patryka Szlaga obronił bramkarz. Równo 10. minut po rozpoczęciu spotkania nasz zespół strzelił kolejną bramkę. Po podaniu Michała Kowalczyka wynik na 3:0 podwyższył Adam Szlaga. Dwie minuty przed końcem pierwszej, z czterech połów naszej drużynie udało się strzelić jeszcze jedną bramkę. Po podaniu Oliwiera Szewczyka swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu strzelił Adam Szlaga.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł innym składem, a gra przez prawie całe 15. minut toczyła się w środkowej strefie boiska. 25. minucie niecelnie na bramkę uderzał Kacper Bielawski. W ostatniej akcji drugiej połowy nasz zespół był bliski straty bramki, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Kubę Staniaszka.

W trzeciej połowie na boisku pojawili się jeszcze inni zawodnicy, a emocji w tej połowie było więcej niż w drugiej. W 32. minucie na bramkę niecelnie uderzał Kuba Felakowski. Cztery minuty później strzał Bartka Smętkowskiego obronił bramkarz. Po kilku dobrych akcjach naszej drużyny, rywale wyprowadzili kontrę, z której zwycięsko wyszedł Kuba Staniaszek.

Na ostatnią, czwartą połowę nasz zespół wyszedł w takim samym składzie jak na początku. Groźnie pod bramką rywala było już minutę po wznowieniu gry, jednak trzy strzały naszych zawodników wybronił bramkarz rywali. W 47. minucie nasz zespół strzelił kolejną, piątą już bramkę. Po podaniu Mateusza Małeckiego piłkę do bramki skierował Patryk Szlaga. Nasz zespół nadal nacierał. Już minutę później nasza drużyna mogła prowadzić 6:0, jednak strzał Mateusza Małeckiego ostatecznie zatrzymał się na poprzeczce. W 51. minucie rywale strzelili gola, który jednak w tym spotkaniu nic nie zmienił. Minutę później nasz zespół strzelił kolejną bramkę. Po podaniu Mateusza Małeckiego piłkę do bramki skierował ponownie Patryk Szlaga. Błękitni poszli za ciosem i w 53. minucie było już 7:1. Po podaniu Adama Szlagi swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Patryk Szlaga. Pięć minut przed końcem bliski strzelenia gola był Mateusz Małecki, jednak jego strzał obronił bramkarz. Minutę później rywal drugi raz w tym meczu strzelił w poprzeczkę, a jak mówi stare piłkarskie porzekadło: "nie wykorzystane sytuacje się mszczą" obrazuje końcówkę tego spotkania. Po wyżej opisanej akcji rywala, dwie minuty przed końcem spotkania na 8:1 po podaniu Mateusza Małeckiego, gola strzelił Adam Szlaga. Minutę później rywalom po raz drugi udało się pokonać Kubę Staniaszka, jednak w ostatniej akcji meczu po podaniu Adama Szlagi gola strzelił Mateusz Małecki ustalając tym samym wynik spotkania na 9:2 dla naszego zespołu.