Pierwsza ligowa porażka

W rozegranym 2.11.2014r. spotkaniu 14 kolejki piłkarskiej A klasy zespół Błękitnych Korytów przegrał na własnym stadionie z drużyną FC Płochocin 1:3. Była to pierwsza porażka podopiecznych Adama Skonecznego w obecnych rozgrywkach.

Mecz zaczął zespół gości, który od początku ustawił się na grę z kontrataku. Stroną przeważającą w pierwszych minutach byli gospodarze. Już w 3 minucie Brudko zagrał w kierunku Gołyńskiego ale bramkarz w ostatnim momencie go uprzedził. W 6 minucie po rożnym Ciesielskiego niecelnym strzałem popisał się Grzegorek. Przyjezdni pierwszy raz zagrozili w 8 minucie kiedy to piłkę po dośrodkowaniu Kobackiego z rzutu wolnego wypiąstkował Filipek uprzedzając ofensywnych graczy z Płochocina. W 10 minucie w odpowiedzi po dośrodkowaniu Chełstowskiego w pole karne obrońcy wybili piłkę, którą strzałem z woleja skontrował Odolczyk, ale strzał był nieskuteczny. W 13 minucie dość nieoczekiwanie po prostopadłym podaniu do Sobolewskiego ten trafił w rękę Kołosowskiego i sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Balcerzak i Płochocin prowadził 1:0. Podopieczni Adama Skonecznego od razu ruszyli do odrabiania strat a świadczyła o tym akcja z 19 minuty, kiedy to na indywidualną akcję zdecydował się Odolczyk, który odegrał do Chełstowskiego, który zakończył akcję celnym strzałem. W 30 minucie dość nieoczekiwanie cierpliwie grający goście wywalczyli rzut wolny. Po dośrodkowaniu piłki w wykonaniu Kobackiego i szybkiemu odegraniu Piwowarczyka Sobolewski podwyższył prowadzenie gości, którzy prowadzili już 2:0. Im bliżej końca pierwszej połowy to Błękitni próbowali zdobyć bramkę, kontaktową. Najbliżej tego był w 45 minucie Gołyński, który uderzył tak, że piłka odbiła się od poprzeczki. Ostatecznie po pierwszej połowie FC Płochocin prowadził w Korytowie 2:0.

Po przerwie od początku to Błękitni ruszyli do ataku zamykając płochocinian na własnej połowie, ale ich ataki nie wiele wnosiły. W 48 minucie po wolnym Łojszczyka niecelnym strzałem popisał się Zawiślański. W 52 minucie niecelny strzał z kolei oddał Grzegorek. W 53 minucie po prostopadłym zagraniu Brudko obok bramki uderzył Zawiślański. W 61 minucie wydawało się, że podopieczni Adama Skonecznego zdobędą w końcu gola. Gołyński zagrał do Ciesielskiego ten uruchomił Zawiślańskiego, który zamiast strzelać zszedł na środek wysokości pola karnego, a następnie wyłożył piłkę Gołyńskiemu, który minimalnie przestrzelił. Pierwszy atak gości z Płochocina miał miejsce w 64 minucie, kiedy to strzał Sobolewskiego wyłapał bramkarz gospodarzy. W 68 minucie za Piwowarczyk zagrał do Antosiewicza ten urwał się skrzydłem wszedł w pole karne i po wyłożeniu piłki do Sobolewskiego ten wywalczył rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Balcerzak i na dobre zapachniało sensacją. Płochocin prowadził 3:0. Walczący do końca korytowianie walczyli o bramkę honorową i najpierw w 84 minucie strzał Gołyńskiego obronił Leszczyński, a dobitka Sobóla odbiła się od poprzeczki. Piłkę znów przejął Gołyński, który wywalczył jedenastkę. Do jej wykonania podszedł Łojszczyk, który nie zmarnował szansy. W końcówce spotkania wynik mógł podwyższyć jeszcze Sobolewski, ale dwukrotnie powstrzymał go Filipek. Nie zmienia to jednak faktu, że Błękitni zagrali bardzo słaby mecz, który wydaje się być początkiem lekkiego kryzysu. Ostatecznie FC Płochocin pokonali w Korytowie dotychczasowego lidera Błękitnych 3:1. Podopieczni Adama Skonecznego następne spotkanie, które zakończy rundę jesienną sezonu 2014/2015 w A klasie rozegrają w sobotę 8.11.2014r. w Zielonkach z Naprzodem Stare Babice. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11:00.

Filipek-żółta, Kołosowski-żółta(45’Zawiślański), Olas, Grzegorek-żółta, Soból, Ciesielski(77’Kowalski), Chełstowski-żółta(62’Fronczak), Brudko, Odolczyk, Gontarz(45’Łojszczyk), Gołyński